Grali przyjaciele

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Wiosna w pełni i na boiska wybiegli również nasi przyjaciele. Pierwszy raz w tej rundzie grali piłkarze Olimpii Elbląg, którzy podejmowali u siebie ekipę z Paradyża. O 15:00 Juventus mierzył się z Pescarą na wyjeździe. Natomiast w polskiej ekstraklasie o pierwsze zwycięstwo walczyli "Portowcy". Kolejną porażkę zanotowali gracze z Hagi.

III liga: Olimpia Elbląg 1-1 KS Paradyż
Pierwszy mecz w tej rundzie i pierwszy punkt. Dobrze ten mecz rozpoczęli gospodarze, którzy już po kwadransie prowadzili 1-0 za sprawą Sierechana. Niestety jeszcze przed przerwą do remisu doprowadzili rywale. Rezultat 1-1 utrzymał się już do końca meczu i obie ekipy podzieliły się punktami.
Po 17. kolejkach Olimpia zajmuje 11. miejsce w swej grupie w III lidze.

Serie B: Pescara 0-1 Juventus Turyn
Choć "Stara Dama" pojechała do outsidera ligi, to o punkty nie było łatwo. Skromne 1-0 zapewniła bramka Birindelliego, który 74. minucie pokonał bramkarza gospodarzy. Wynik mógłby być jeszcze lepszy dla Juventusu, ale rzutu karnego nie wykorzystał Alessandro del Piero.
Nasi przyjaciele z sześcioma punktami przewagi nad drugim zespołem i jednym meczem zaległym zasiadają na fotelu lidera Serie B.

Ekstraklasa: Pogoń Szczecin 1-2 Wisła Płock
"Portowcy" w końcu z golem, ale nadal bez wygranej w lidze w tej rundzie. Dla gospodarzy bramkę zdobył w 88. minucie Julicmar i tym samym doprowadził do remisu. Niestety, goście zdołali jeszcze pokonać Radosława Majdana i skończyło się na ich zwycięstwie.
Po tej porażce Pogoń spadła na 15. miejsce i ma zaledwie punkt przewagi nad ostatnią... Wisłą Płock.

Eredivisie: Excelsior Rotterdam 3-1 Den Haag
Kolejna porażka naszych przyjaciół. Najpierw w 10. minucie strata gola, chwilę później strata zawodnika, który ujrzał czerwoną kartkę. Wykorzystali to gospodarze, którzy po pół godzinie gry prowadzili 2-0. Ledwo rozpoczęła się druga połowa, a ekipa z Hagi musiała grać w 9. Bodde ujrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Wykorzystali to rywale i podwyższyli na 3-0. Honorowe trafienie zaliczył w 67. minucie Kolk i skończyło się na 3-1 dla Excelsioru.