IV liga: Piast 0-2 Legia II

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Dziś rezerwy Legii grały w Piastowie. Po niespodziewanej porażce przed tygodniem z Pogonią Grodzisk Mazowiecki legioniści zrehabilitowali się wygrywając z gospodarzami 2-0. Do przerwy spotkanie było słabe - szczególnie w wykonaniu podopiecznych Jacka Mazurka, którzy uparcie próbowali wysokich, długich przerzutów z linii obrony do napastników. Padały one jednak zwykle łupem obrony. Słabo wyglądało w szczególności prawe skrzydło drużyny "wojskowych".
Jedyne dobrą okazje mieli: Polniak (minimalnie niecelny strzał z dystansu) w 20. minucie, Trochim oraz Ściebura, bez bramkowego efektu. Piastowianie zagrażali głownie po stałych fragmentach gry, ale Zaremba grał dziś czujnie.

Po zmianie stron już w 47. minucie pierwszą bramkę zdobył Wojciech Trochim, który odebrał straconą chwilę wcześniej piłkę i pięknym strzałem w okienko z 25 metrów pokonał Witkowskiego. Na 2-0 po rzucie rożnym i zamieszaniu podbramkowym w 61. minucie podwyższył Kamil Majkowski wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko. Legioniści grali nieco lepiej niż w pierwszej połowie, bardziej agresywnie i dokładniej. Dzięki temu Piast nie stworzył sobie w 2. połowie żadnej dobrej sytuacji bramkowej, a Legia dopisała do konta kolejne 3 punkty. Zwycięstwo Legionistów cieszy, gra nieco mniej i musi ona ulec poprawie już w najbliższym meczu, ze stołecznym Okęciem.

Skład Legii II: Zaremba - Woźniak (83' Ogórek), Rafalski, Świdzikowski, Jędrzejczyk - Jezierski, Rawa, Trochim, Ściebura (76' Wysocki) - Polniak (69' Okińczyc), Paluchowski (57' Majkowski)

Spotkanie oglądało około 500 widzów.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z meczu, których autorem jest Artur Przybysz (Mazowiecki Sport Express).