Grali przyjaciele

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Nie był to udany weekend dla kibiców Pogoni - ich drużyna przegrała zwycięski, wydawałoby się mecz i na siedem kolejek przed końcem okupuje ostatnie miejsce w tabeli. W zupełnie innych nastrojach mogą być kibice Zagłębia, Olimpii i Juventusu. Ich drużyny odniosły zwycięstwa. Spotkanie Den Haag zostało przerwane przez kibiców.
I liga: Górnik Łęczna 3-2 Pogoń Szczecin
Porażka drużyny Pogoni z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie nie mogła być dobrą nowiną dla fanów Portowców. Najgorsze, że mecz układał się po myśli szczecinian, którzy po bramkach Celebana i Andradiny prowadzili już 2-0! Końcówka przypominała bardziej pamiętny mecz Legii z Widzewem z 97 roku. Łęcznianie w ciągu ostatnich ośmiu minut trzykrotnie pokonali Majdana, zdobywając w ten sposób komplet punktów.

II liga: Unia Janikowo 1-2 Zagłębie Sosnowiec
Najsłabsza drużyna II ligi sprawiła trochę kłopotów walczącemu o ekstraklasę Zagłębiu. Sosnowiczanie objęli prowadzenie w 20 minucie za sprawą Prymuly. Wyrównał kilka minut później Marek Kubisz. Zwycięska bramka dla naszych przyjaciół padła 10 minut po przerwie, kiedy Berensztajn skutecznie egzekwował rzut karny. Zagłębie wspierało 80 fanów z dwoma flagami.

III liga: Warmia Grajewo 0-1 Olimpia Elbląg
Olimpia zwyciężyła w wyjazdowym meczu w Grajewie 1-0. Jedynego gola dla drużyny z Elbląga zdobył w 53 minucie Piotr Ruszkul. Olimpia zajmuje 10. miejsce w tabeli. Zaledwie kilku kibiców Olimpii zawitało do Grajewa.

Serie B: Juventus Turyn 3-1 Genoa
Juventus pewnie pokonał przed własną publicznością drużynę Genoi i umocnił się na prowadzeniu w Serie B. Wynik meczu otworzył Pavel Nedved w 19 minucie. Na 2-0 podwyższył Chiellini. W doliczonym czasie pierwszej połowy przyjezdni strzelili kontaktową bramkę. W drugiej połowie Juventus osiągnął przewagę, którą udokumentował trzecim golem, którego strzelcem był Trezeguet.

Eredivisie: Den Haag - FC Groningen - mecz przerwany
Ostatni mecz na starym stadionie w Hadze został przerwany. Gospodarze przegrywali 0-3, trwała jeszcze pierwsza połowa, gdy fani Den Haag zaczęli rzucać na murawę środki pirotechniczne. Mecz ma zostać dokończony w środę na neutralnym terenie.