Dawid Janczyk w akcji, atakowany przez Kamila Glika z Realu Madryt - fot. Woytek

Sparing: Legia 8-1 Polska U-19

Woytek, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w czwartek o godz. 11 sparingowym spotkaniu piłkarze Legii pokonali 8-1 reprezentację Polski do lat 19. W kadrze nie wystąpił Maciej Korzym, zagrał natomiast inny legionista Maciej Gostomski. Pierwszą bramkę, już w 3. minucie meczu, zdobył Piotr Włodarczyk. Drugiego gola strzelił 4 minuty później Miroslav Radović. Zaledwie 120 sekund później legioniści po raz trzeci trafili do bramki rywala. Tym razem autorem gola był Dawid Janczyk. Jeszcze przed przerwą (w 18. min) swoje drugie trafienie dołożył Radović i z wynikiem 4-0 stołeczny zespół mógł udać się na zasłużony odpoczynek.
W ostatniej minucie kontuzji doznał jeszcze Herbert Dick, w jego miejsce na plac gry powrócił Łukasz Surma.

Kilka minut po przerwie piątą bramkę zdobył Junior, a pięć minut później Brazylijczyk strzelił jeszcze szóstego gola dla Legii. Na 7-0 w 62. minucie podwyższył wynik Aleksandar Vuković. Niedługo potem na koncie legionistów było już 8 bramek, a to za sprawą Hugo. W 67. min. gościom udało się strzelić honorową bramkę. Jej autorem był Mateusz Stąporski. Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania.

Mecz trwał 2x40 min. Trener Jacek Zieliński co chwila dokonywał rotacji w składzie Legii, testując różne ustawienia. Na boisku pojawili się powracający po kontuzjach Edson i Grzelak.

Szkoda, że w wolny długi majowy weekend, gdy połowa miasta wyjechała, Klub nie poinformował oficjalnie o takim meczu. Kilkunastu kibiców, którzy mimo to zdecydowali się wybrać w świąteczne przedpołudnie na Łazienkowską i tak odesłano z kwitkiem...

Skład Legii: Mucha - Bronowicki G. (30' Bronowicki P.), Dick (40' Surma), Choto (30' Jędrzejczyk), Kiełbowicz (61' Roger) - Radović (41' Smoliński, 70' Janczyk), Surma (30' Hugo), Vuković (65' Włodarczyk), Roger (30' Edson) - Janczyk (60' Grzelak), Włodarczyk (30' Junior).

Skład Polski: Pietrzkiewicz (41' Gostomski) - Ryś, Kasperkiewicz, Glik, Piesio (33' Makarewicz) - Szałas (41' Jeleń), Cywka (66' Szałas), Cetnarski (41' Stępień), Radulj (41' Goncerz), Grosicki (66' Centarski), Zapaśnik (41' Stąporski)