Grali przyjaciele

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Nie był to udany weekend dla naszych przyjaciół. Zagłębie, Olimpia i Pogoń przegrały swoje mecze. Jeden punkt w wyjazdowym spotkaniu zdobył Juventus. Mimo to wciąż spore szanse na awans mają sosnowiczanie i piłkarze "Starej Damy". Coraz mniejsze szanse na pozostanie w I lidze ma szczecińska Pogoń.
II liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 Zagłębie Sosnowiec
Wydawać by się mogło, że Zagłębie łatwo zdobędzie kolejne ligowe punkty. Tym bardziej, że rywal okupuje dolne miejsca w tabeli. Niestety, nasi przyjaciele negatywnie zaskoczyli swoich fanów. Już po 5. minutach było 1-0 dla gospodarzy. Nie upłynęła jeszcze 20 minuta na zegarze, a Podbeskidzie mogło cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia. Honorowego gola zdobył w ostatnich sekundach pierwszej połowy, Krystian Prymula. Rezultat 2-1 nie uległ zmianie w drugiej odsłonie spotkania i Zagłębie musiało pogodzić sie z porażką.
Sosnowiczanie nadal zajmują 2. miejsce w lidze mając 5 punktów przewagi nad trzecią Jagiellonią oraz 4 punkty straty do prowadzącego Ruchu.

III liga: Radomiak Radom 2-0 Olimpia Elbląg
Nie udał się wyjazd piłkarzom Olimpii do Radomia. Gospodarze już w 4. minucie objęli prowadzenie. Na 2-0 podwyższyli tuż przed przerwą i ostatecznie takim rezultatem zakończyło się to spotkanie.
Nasi przyjaciele z Elbląga zajmują 9. miejsce w lidze po 23. kolejkach.

Cesena 2-2 Juventus Turyn
Piłkarze Juventusu stracili jeden punkt w wyjazdowym meczu z Ceseną. Prowadzenie co prawda objęli gospodarze, ale jeszcze przed przerwą za sprawą Trezegueta i Nedveda, Juve wyszło na prowadzenie. Bramka na 2-2 padła w 55 minucie meczu. Przewaga nad drugą w tabeli Genoą wynosi 6 punktów.