Porażka CWKS

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Nie mogą ustabilizować formy w meczach wyjazdowych piłkarze CWKS Legii. Tym razem po dość słabym meczu ulegli 0-2 drużynie KS Raszyn. Gole dla gospodarzy zdobyli Kot w 75. oraz Ziarek w 81. minucie. Już w czwartek 17 maja o 16:30 kolejne, bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie - tym razem na Oświatowej, a przeciwnikiem będzie Świt Warszawa.
Pierwsza połowa nie przyniosła blisko setce zgromadzonych w Raszynie kibiców wiele emocji. Raszynianie nie mogli przedostać się pod bramkę Dąbrowskiego, ale i Legia, głownie z uwagi na liczne niedokładności w grze i słabą współpracę między poszczególnymi formacjami, nie miała zbyt wielu okazji do zdobycia gola. Nie brakowało za to ostrej gry po obu stronach, którą sędzia Barmosz "nagradzał" kilkakrotnie żółtymi kartkami. Najlepszą sytuację dla Legii zmarnował w 26. minucie niecelnie główkujący Rybak.

Na drugą połowę legioniści wyszli nieco bardziej zmobilizowani i osiągnęli lekką przewagę. Uaktywnił się z przodu Aleksander Graff, bramkę KS Raszyn ostrzeliwali Konopka i Łukawski. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania nieuwaga jednego z obrońców Legii spowodowała stratę i kontrę, którą zakończył celnym strzałem Sebastian Kot. Legioniści rzucili się do odrabiania strat, ale kolejna kontra gospodarzy doprowadziła do podwyższenia ich prowadzenia na 2-0. To wyraźnie podcięło skrzydła naszym zawodnikom, którzy nie byli już do końca meczu w stanie zmienić wyniku, za to gospodarze mogli nawet podwyższyć na 3-0.

Porażka w Raszynie stawia drużynę trenera Sitnickiego w trudnej sytuacji przed ostatnimi meczami rundy wiosennej, w których większość przeciwników to kluby wysoko plasujące się w tabeli. Mimo porażki nie uległo jednak zmianie miejsce (13.) w tabeli legionistów, ponieważ przegrały swoje mecze wszystkie drużyny z dołu tabeli.