Cezary Kucharski w akcji podczas ubiegłorocznego meczu w Wodzisławiu - fot. Adam Polak

Marymont najlepszy w lidze Oldbojów

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Dopiero ostatnia kolejka rozstrzygnęła losy tytułu w Mazowieckiej Lidze Oldbojów. Wydarzeniem meczu Legii z Marymontem była... bójka z udziałem Cezarego Kucharskiego. Spotkanie rozgrywane na bocznym boisku Legii zgromadziło dość liczną widownię. Wśród gości zjawili się m.in. trener Andrzej Strejlau i prezes Legii Leszek Miklas.
Bratobójcza walka
Piłkarze Marymontu przed tym spotkaniem tracili do lidera jeden punkt i tylko zwycięstwo dawało im tytuł Mistrza Mazowsza. Grający prezes Jakub Kamiński zaskoczył rywali, wystawiając do gry niedawnych... legionistów: Dariusza Czykiera, a przede wszystkim Cezarego Kucharskiego. Oprócz nich w drużynie gości wystąpiło także kilku innych byłych zawodników tego klubu: Jacek Bednarz, Kazimierz Buda, Jacek Bąk i Krzysztof Adamczyk.

W zespole Legii zagrali m.in. Mirosław Trzeciak, Ryszard Milewski, Jerzy Podbrożny, Marek Jóźwiak, Adam Dąbrowski, Roman Nowicki, Adam Woźnicki, Dariusz Gostyński, Marcin Włódarczyk oraz Piotr Barchwic.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków legionistów, którzy stworzyli trzy bardzo groźne sytuacje, ale bramkarz Marymontu Jacek Skiba miał dużo szczęścia. Później inicjatywę przejęli goście. Dwie bramki strzelił dla przyjezdnych Cezary Kucharski, trzeciego dołożył Robert Osowski i Marymont już do przerwy prowadził 3-0. Wynik mógł być nawet wyższy, ale arbiter nie uznał kolejnej bramki strzelonej przez... dyrektora sportowego Wisły Kraków - Jacka Bednarza, dopatrując się spalonego. W drugiej połowie legioniści zabrali się do odrabiania strat. Najpierw Janusz Wojcieszkiewicz, a następnie Mirosław Trzeciak zdobyli gole i tytuł mistrza znowu był sprawą otwartą.

Spięcie na środku boiska
Gdy mecz zbliżał się do końca, emocje sięgnęły zenitu, a w ruch poszły także pięści. Walczących na środku boiska Cezarego Kucharskiego i Janusza Wojcieszkiewicza musieli rozdzielać koledzy z drużyny. Skończyło się na usunięciu z boiska obu piłkarzy. W ostatniej minucie gry ponownie gości uratowała kolejna doskonała interwencja Jacka Skiby i mecz zakończył się przegraną Legii 2-3. Tytuł Mistrza Mazowsza na sezon 2006/07 oraz okazały puchar z rąk przewodniczącego Mazowieckiej Ligi Oldbojów Henryka Ochmańskiego trafiły w ręce piłkarzy Marymontu.

Ostatnia kolejka zadecydowała też, które drużyny będą musiały opuścić I ligę. Zagrożone degradacją były: Polonia, Pogoń Grodzisk, Sarmata i Okęcie. Polonia pokonała na wyjeździe Ursus 4-3, a Pogoń wygrała z Mirkowem Konstancin 5-2. Spotkanie Okęcia z Sarmatą zakończyło się remisem 2-2 i w konsekwencji tego oba te zespoły spadły do II ligi.