Mlode WIlki kontra SEMP Ursynów - fot. Raffi

Najmłodsi legioniści walczyli o Mistrzostwo Warszawy

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Dziś najmłodsze drużyny młodzieżowe Legii - CWKS Legia rocznik 1996 i Młode Wilki rocznik 1997 - brały udział w turnieju finałowym Mistrzostw Warszawskiego OZPN orlików (rocznik 1996 i młodsze). Mecze rozgrywano w systemie 4x15 minut na sztucznej murawie bocznego boiska Agrykoli przy ul. Myśliwieckiej. W ciągu ostatnich 2 tygodni 32 najlepsze drużyny z Warszawy i okolic rozgrywały mecze 1/8, 1/4 i 1/2 finału Mistrzostw Warszawy. W ten weekend przyszedł czas na ostatecznie rozwiązania. W sobotę grano o miejsca 17-28, a dziś na boiska wybiegła najlepsza 16-tka okręgu warszawskiego.
Obie drużyny Legii już wcześniej straciły szansę na czołowe miejsca i pozostała im walka o niższe pozycje. O 11 swój mecz (o 11. miejsce) rozgrywał CWKS, przeciwnikiem była zaś drużyna KS Raszyn. Młodzi legioniści już po 2 kwartach prowadzili 4-0, a później tylko powiększali przewagę, ostatecznie wygrywając 8-3.

Szansę na wyższą pozycję niespodziewanie otrzymała młodsza o rok od pozostałych drużyn ekipa Młodych Wilków, która wcześniej w walce o miejsca 9-16 przegrała m.in. z CWKS. Podopieczni trenera Radosława Boczka, którego wspomagał Marcin Rosłoń mieli grać o miejsca 15-16, ale ich przeciwnik nie przyjechał do Warszawy. W podobnej sytuacji był grający o miejsce 7-8 ursynowski SEMP. Postanowiono zatem rozegrać mecz między o 7. lokatę tymi dwiema drużynami. Przegrana oznaczała, że Legia zajmie jednak 15., nie 7. miejsce. Legioniści przetrzymali dzięki dobrej postawie bramkarza początkowy napór przeciwników i wspomagani przez doping licznie zgromadzonej publiczności oraz rówieśników m.in. z Rakovii sami strzelili gola. Niestety, w drugiej części do głosu doszli piłkarze z Ursynowa i wyszli na prowadzenie 1-2. Trzecia kwarta to ponowne odwrócenie ról i łączny remis 3-3. W grze obu drużyn nie było specjalnie widać różnicy wieku. Kiedy w 4. kwarcie legioniści wyszli na prowadzenie 4-3, wydawało się, że nic nie odbierze im już 7. lokaty. W końcówce gracze SEMPa wykorzystując niski wzrost golkipera Legii zdobyli jednak wyrównującą bramkę i doprowadzili do rzutów karnych. Tu również górą (4-2) była drużyna z Ursynowa, której bramkarz był co najmniej o głowę wyższy ;) Legioniści musieli się zadowolić 15. lokatą.

W meczu finałowym zwyciężyła drużyna orlików Pogoni Siedlce, imponująca doskonałym jak na ten wiek wyszkoleniem technicznym, jak i taktycznym. Wicemistrzami okręgu zostali piłkarze Makowianki Maków Mazowiecki a brązowy medal zdobyła Agrykola Warszawa.

Wyniki wszystkich meczów turnieju finałowego Mistrzostw Warszawy:
sobota:
o miejsca 27-28: SS Białołęka W-wa 3-5 Ursus W-wa
o miejsca 25-26: MKS Polonia W-wa 3-6 Hutnik W-wa
o miejsca 23-24: UKS Bródno 6-2 UKS Iwiczna
o miejsca 21-22: GKP Targówek 2-3 UKS Dąbrówka Mińsk Maz.
o miejsca 19-20: AKP Polonia II W-wa 6-3 Varsovia W-wa
o miejsca 17-18: ZWAR Międzylesie 4-3 Huragan Wołomin

niedziela:
16. miejsce zajęła drużyna Perły Złotokłos, która oddała wszystkie mecze fazy play-off walkowerem. 8. miejsce zajął Junior Ursynów, który po wejściu do czołowej ósemki oddał pozostałe mecze walkowerem

o miejsca 13-14: UKS Błyskawica W-wa 3-0 (wo) Marcovia Marki
o miejsca 11-12: CWKS Legia 8-3 (3-0,1-0,2-2,2-1) KS Raszyn
o miejsca 9-10: AKP Polonia I Warszawa 9-3 UKS Rakovia W-wa
o miejsca 7-15: SEMP Ursynów 4-4 (0-1,2-0,1-2,1-1) k. 4:2 KP Legia SSA
o miejsca 5-6: Delta W-wa 4-4 k. 3:2 KOSA Konstancin
o miejsca 3-4: Agrykola W-wa 6-0 UKS AP Kubicki
o miejsca 1-2: Pogoń Siedlce 5-3 Makowianka Maków Maz.

W poniedziałek o godz. 15 na bocznym boisku mecz towarzyski rozegrają Młode Wilki rocznik 1991 i Widzew Łódź rocznik 1990

Poniżej prezentujemy kilkanaście zdjęć z meczu.