Dawid Janczyk strzelił pierwszego gola na mistrzostwach - fot. Adam Polak

MŚ U-20: Polska 1-6 USA

Łazior - Wiadomość archiwalna

W drugim meczu na Mistrzostwach Świata do lat 20 w Kanadzie reprezentacja Polski przegrała 1-6 ze swoimi rówieśnikami z USA. Strzelcem jedynej bramki dla "biało-czerwonych" był Dawid Janczyk, który w 5 minucie pokonał bramkarza USA. Legionista przebywał na boisku przez 90 minut. Następny mecz Polacy zagrają z Koreą Południową która, zremisowała 1-1 z USA.
Polska 1-6 USA
5` Janczyk - 9`, 51` Szetela, 20`, 45`, 85` Adu, 70` Altidore

Skład Polski: Bartosz Białkowski - Ben Starosta, Jarosław Fojut, Krzysztof Strugarek, Artur Marciniak (67` Paweł Adamiec) - Mariusz Sacha (46` Jakub Szałek), Grzegorz Krychowiak (55` Adrian Marek), Adam Danch, Tomasz Cywka - Dawid Janczyk, Patryk Małecki.