Remis w wewnętrznym sparingu

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W sobotnie przedpołudnie na stadionie Wojska Polskiego legioniści rozegrali wewnętrzny sparing. Mecz zakończył się remisem 1:1. Bramki strzelali Junior i Jacek Magiera. „Magic” zanotował jednak samobójcze trafienie. Były zawodnik Wojskowych pojawił się na murawie pod koniec pierwszej połowy, kiedy to zastąpił kontuzjowanego Jakuba Wawrzyniaka.
W meczu rywalizowały drużyny Białych i Czarnych. Początek meczu to leniwe akcje z obu stron. Emocje pojawiły się dopiero w 16. minucie. Wtedy to sam przed Maciejem Gostomskim znalazł się napastnik Czarnych Kamil Grosicki. Z pojedynku obronną ręką wyszedł jednak bramkarz Legii. Podrażniło to Białych, którzy ostro wzięli się do roboty. W polu karnym walczył Grzegorz Bronowicki i choć po starciu z Inakim Astizem padł na murawę, sędzia pokazał, że faulu nie było. W 29. minucie głową uderzał Błażej Augustyn, ale Jano Mucha był na posterunku. Także pięć minut później górą był Słowak, który obronił strzał Bronowickiego.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Czarnych. Ładnie z woleja strzelał Takesure Chinyama. Z wolnego swoich sił próbował Edson, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsze trzy kwadranse ładną akcję przeprowadził Edson z Rogerem. Głową uderzał ten drugi, ale minimalnie chybił.

Do końca pierwszej połowy nie dotrwał Wawrzyniak. Obrońca Legii ucierpiał w jednym ze starć z Bartłomiejem Grzelakiem. Skończyło się na rozciętej głowie „Wawrzyna” i strużce krwi cieknącej po jego czole. Potrzebna była interwencja lekarzy. Poobijany zawodnik usiadł na ławce, a jego miejsce zajął Magiera.

Druga połowa to duże roszady w składach obu drużyn. Trener Jan Urban postanowił dokonać pewnych korekt i w efekcie część zawodników musiała zmienić drużyny. Znów zaczęło się sennie, ale już w 50. minucie szansę na strzelenie gola mieli Biali. Do odbitej przez Muchę piłki dopadł Miroslav Radović. Jego strzał z 5 metra został jednak zablokowany przez obrońców. Osiem minut później Biali dopięli jednak swego celu. Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkowywał Marcin Burkhardt. Co prawda z piłką minął się Błażej Augustyn, ale całą akcję zamykał Junior, który pewnie skierował piłkę do siatki.

Stratę szybko chcieli odrobić Czarni. Dobrą dwójkową akcję przeprowadził Grzelak z Grosickim. Strzał „Grosika” pewnie obronił jednak Skaba. W 67. minucie wydawało się, że musi być drugi gol dla Białych. W polu karnym po starciu z Rzeźniczakiem padł Radović. Sędzia jednak nie zareagował. Bardziej krytyczny w ocenie sytuacji był Jan Urban. „Rzeźnik to jest karny” – pokrzykiwał z trybuny krytej, gdzie w towarzystwie Kibu Vucuna oglądał mecz, do obrońcy Legii. Szczęście sprzyjało więc Czarnym, ale ci sami nie chcieli mu pomóc. W 69. minucie Grzelak przeszkadzał w polu karnym Grosickiemu i z groźnej akcji znów nie było pożytku. „Kamil opieprz go! Niech wie, że zrobił źle” – instruował „Grosika” Urban.

Okazało się jednak, że w sobotnie przedpołudnie szczęście nie opuści Czarnych. W 79. minucie było już 1:1. Z lewej strony pola karnego dośrodkowywał Grzelak. Piłkę głową zbił Grosicki. Skaba nie miałby jednak problemów z obroną tego strzału, ale niczym spod ziemi wyrósł przed nim Jacek Magiera, który wpakował piłkę do własnej bramki. Rozochoceni Czarni chcieli dobić podłamanych Białych. Skończyło się jednak tylko na strzale Chinyamy, po którym piłka wylądowała na słupku. Wewnętrzny sparing zakończył się więc remisem 1:1.