Młoda Ekstraklasa: Legia - ŁKS - fot. Adam Polak

ME: Legia 2-0 ŁKS

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

O godzinie 16 rozpoczął się mecz Młodej Ekstraklasy pomiędzy Legią a ŁKS-em Łódź. Na trybunach zgromadziło się około 100 fanów, którzy postanowili spędzić sobotnie popołudnie obserwując zmagania młodych piłkarzy. Obie drużyny po trzech kolejkach zajmują odpowiednio ostatnie i przedostatnie miejsce w tabeli. Walka toczyła się więc o opuszczenie dna ligowej stawki. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli legioniści, którzy po golach Trochima i Cempy wygrali 2-0.
Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale Wojskowi potrafili wykorzystać swoje szanse. Tym samym odnieśli historyczne pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy i opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Na wyróżnienie zasługują, oprócz strzelców bramek, Mikołajczak i Paluchowski. Obaj na murawie zostawili sporo zdrowia i przyczynili się do zdobycia trzech punktów.

Legia Warszawa 2-0 (0-0) ŁKS Łódź
1-0 - 59 min. Trochim
2-0 - 90 min. Cempa
Widzów: 100

Legia: Gostomski, Tomczyk, Świdzikowski, Wocial, Woźniak (Ż) (46 - Jezierski), Frączak (Ż) (46 - Borysiuk), Rawa, Zbozień (62 - Stoch), Mikołajczak (75 - Cempa), Trochim (Ż), Paluchowski (Ż) (62 - Kozub)

ŁKS: Sabela, Hordzakowski (kpt) (15 - Kukils), Gieraga, Rudziński, Dopierała, Potoch (Ż), Budniak (Ż), Łochowski, Wasilewski (46 - Witoń), Kujawa, Świątek

Fotoreportaż z meczu - 59 zdjęć Adama Polaka
Fotoreportaż z meczu - 64 zdjęcia Jacka Wójcikowskiego

1 - od początku Legia, ale Mikołajczak podaje niedokładnie.
2 - szukał z przodu miejsca Rawa. Jego strzał z linii pola karnego zablokowane jednak przez obrońców.
3 - w polu karnym pada Mikołajczak, ale będzie tylko rzut rożny.
4 - podanie w pole karne. Na pozycji spalonej był jednak Paluchowski.
4- i znów Paluchowski! Młody napastnik znalazł się sam przed Sabelą. Z najbliższej odległości trafił niestety wprost w bramkarza.
6 - początek zdecydowanie należy do młodych legionistów. Szkoda, że całość ogląda 13 (!) fanów na Żylecie.
7 - niewiele zabrakło by ŁKS prowadził 1-0. Świątek głową strzela jednak obok słupka.
10 - Paluchowski sam na sam! Piękny rajd napastnika Legii, ale strzela tylko w słupek. Na trybunach pojawiły się jednak pierwsze brawa.
12 - faul na środku boiska i będzie rzut wolny dla ŁKS-u.
13 - żółtą kartką ukarany zawodnik Legii, Waldemar Woźniak.
14 - pojawiają się kolejni fani i w sumie jest ich już około 100. Stadion prawie pęka w szwach;)
15 - zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza kontuzjowany Wojciech Hordzakowski. W jego miejsce pojawił Jacek Kuklis.
15 - wcześniej żółtą kartką ukarany został gracz ŁKS-u, Stefan Potoch.
18 - gra koncentruje się w środku pola. Gubi jeszcze teraz piłkę Mikołajczak. Wybitnej gry raczej dziś nie ma na Łazienkowskiej.
19 - nieładnie teraz zachowanie Frączczaka, który za brutalny faul zostaje ukarany żółtą kartką.
20 - był rzut wolny dla ŁKS-u, ale Gostomski był na posterunku.
21 - Światek przyjmuje piłkę w polu karnym Legii i natychmiast strzela. Na szczęście obrońcy blokują piłkę.
22 - pada w polu karnym jeden z zawodników ŁKS. Sędzia pokazuje jednak, że nic nie było.
23 - w odpowiedzi Legii. Szkoda tylko, że Paluchowski nie opanował piłki w polu karnym.
25 - tuż przy Żylecie faulowany jeden z łodzian. Od razu gromkie "ała" rozbrzmiewa nad trybuną odkrytą.
27 - ogromne zamieszanie pod bramką Gostomskiego, ale piłka sobie tylko znanym sposobem nie znajduje drogi do siatki.
29 - seria rzutów rożnych dla ŁKS-u. Świdzikowski interweniuje z takim zacięciem, że aż pogubił buty.
30 - 13 osób na Żylecie wzięło się za doping. Głośne, jak na ich możliwości, hasło "Ekstraklasa bez Miklasa!" brzmi na stadionie Wojska Polskiego.
31 - kolejny okrzyk "Nie ma Legii bez Żylety" Kryta nagrodziła oklaskami.
32 - niesamowite co może zdziałać 13 osób! Nieliczna grupa fanów z Żylety rozpoczęła kibicowski dialog z Krytą. "Warszawa! Warszawa, Warszawa!"
33 - wracamy na murawę, a tam faul dla ŁKS-u.
34 - w odpowiedzi łodzianie. Budnik fauluje Rawę i zostaje ukarany żółtą kartką.
35 - zza pola karnego strzela Trochim. Uderzenie jednak niecelne.
37 - z bramki wychodzi Sabela, który dalekim wybiegnięciem ratuje sytuację.
38 - Gostomski wyciągnięty jak struna. Strzał jednak mija bramkę legionistów.
39 - ponownie "Gostek" w roli głównej! Bramkarz Legii w fenomenalnym stylu broni uderzenie Łochowskiego.
40 - żółtym kartonikiem ukarany Paluchowski. To już trzeci "herbatnik" dla legionistów w pierwszej części gry.
42 - na murawie leży dwóch zawodników. A pozostali wykorzystują okazję by napić się wody. Na szczęście dla nich, przerwa już blisko.
43 - ostra przepychanka przy linii bocznej. Trup ściele się gęsto, ale sędzia nie przerywa gry.
44 - przerwy jak zbawienia wypatrują także fani z Żylety. Czyżby znudziło się im darmowe solarium:)
45 - i jeszcze szarpie Paluchowski. Szkoda tylko, że sędzia dopatrzył się spalonego. A pierwsza połowa przedłużona o 60 sekund.
46 - jeszcze strzał ŁKS-u na wiwat i koniec pierwszej połowy.

Do przerwy w sennym meczu nie było bramek. Najlepszą okazję zmarnował Paluchowski, który trafił w słupek. Może w drugiej połowie będzie lepiej. Na relację z niej zapraszamy po krótkiej przerwie.

Na murawie pojawiają się już piłkarze obu drużyn. Zaczynamy więc drugą połowę meczu Legia - ŁKS. Dwie zmiany w barwach Legii i jedna w drużynie z Łodzi.

46 - zaczynamy drugą połowę.
47 - na murawie nie ma już Woźniaka i Frączczaka. Ich miejsce zajęli Jezierski i Borysiuk. W ŁKS-ie za Wasilewskiego wszedł zaś Witoń.
48 - prawą stroną przedziera się Mikołajczak. Faulowany i będzie rzut wolny z okolicy pola karnego.
48 - uderzał Jezierski, ale nie mogło to zaskoczyć Sabeli.
49 - dobre podanie na prawo do Rawy. Legioniście nie udało się jednak dojść do piłki.
51 - senna gra w środku pola. Nawet kibice zamilkli i nie prowadzą już dopingu.
53 - z prawej strony walczy Mikołajczak. Faulował jednak rywala i sędzia przerywa grę. "W piłkę było!" - natychmiast krzyknął młody legionista.
55 - Gostomski wybiega z bramki i uprzedza napastnika ŁKS-u.
56 - ładnie wychodzi teraz z kontrą Legia. Szkoda tylko, że Mikołajczak podał zdecydowanie za mocno.
58 - Mikołajczak do Trochima. Temu jednak obrońcy wybijają piłkę spod nóg i kończy się tylko na rzucie z autu.
59 - 1-0 dla Legii!!! Z prawego skrzydła na 11. metr podał Mikołajczak Tam był już Trochim, który płaskim strzałem daje prowadzenie Wojskowym.
61 - golem Legia udokumentowała przewagę z ostatnich minut. Ambitnie gra Mikołajczak.
62 - dwie zmiany w Legii. Schodzi Paluchowski i Zbozień. W ich miejsce Kozub i Stoch.
64 - Kozub w rajdzie prawą stroną. Sędzia pokazuje jednak, że był spalony.
65 - po kilku dobrych minutach w wykonaniu Legii, gra znów siadła.
67 - nuda, nic się nie dzieje, siedzimy sobie - pewnie takie myśli snują się po głowach nielicznych obserwatorów tego meczu.
69 - mecze Młodej Ekstraklasy dostarczają niezapomnianych przeżyć. W końcu zobaczyć 13 (!) fanów na Żylecie to coś bezcennego. Wszystkich żądnych takich przeżyć zapraszamy na kolejny mecz. Najbliższy już za dwa tygodnie.
70 - na boisku ataki pozoruje Legia. Na spalonym był jednak Stoch.
72 - do ataków bierze się ŁKS. Na murawie z bólu zwija się Mikołajczak, ale sędzia nie przerywa gry.
73 - piłka wybita i na boisku pojawia się lekarz, który opatruje legionistę. Przerwę w grze wykorzystał też arbiter, który łyknął wody z bidonu.
75 - Stoch prawą stroną w pojedynku z Gieragą. Piłka opuszcza murawę. Nie będzie jednak rzutu wolnego ku zaskoczeniu kibiców o graczy Legii.
75 - dwie zmiany w ŁKS-ie. Za Budniaka i Kujawę pojawiają się Jarmuda i Rubinkowski. W Legii zszedł natomiast Mikołajczak, którego zastąpił Cempa.
76 - i już mogło być 1-1! Rubunkowski ledwo co wszedł na boisko, a już kopnął z rzutu wolnego w poprzeczkę.
78 - w odpowiedzi Legia, ale Cempa nie trafia piłką w bramkę.
80 - będzie okazja na drugą bramkę. Rzut wolny dla Legii z narożnika pola karnego.
80 - lewą nogą uderza Jezierski. Piłka przełamuje ręce Sabeli, ale bramkarz łodzian zdążył złapać futbolówkę zanim ta wpadła do siatki.
81 - Trochim mógł wpisać się na listę strzelców. Strzał zza pola karnego nie zaskoczył jednak bramkarza. A strzelec już leży na murawie. Chyba doznał jakiegoś urazu.
83 - Trochim zniesiony na noszach, a grę od bramki wznowił Sabela.
85 - pięć minut do końca gry. ŁKS za wszelką cenę dąży do remisu, ale Legia także nie daje za wygraną.
85 - na boisko powrócił już Trochim.
86 - rzut rożny dla ŁKS-u. Na szczęście zawodnicy z Łodzi nie trafiają w światło bramki.
88 - Kozub ładnie odzyskał piłkę z prawej strony. Zdecydował się na strzał, ale niestety niecelny.
88 - kolejna dobra akcja Legii. Było trzech na trzech. Szkoda tylko, że Jezierski podał wprost do bramkarza.
89 - Stoch lewą stroną, ale był tam sam.
89 - w polu karnym padł Trochim. Nie ma jednak karnego, ale jest żółta kartka dla legionisty. Druga połowa przedłużona o 2 minuty.
90 - 2-0 dla Legii!!! Cempa kapitalnie wystartował w tempo. Minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.
92 - koniec meczu! Legia odnosi pierwsze zwycięstwo w meczu Młodej Ekstraklasy.