Portugalia 2-2 Polska

Woytek - Wiadomość archiwalna

Cenny punkt wywiozła reprezentacja Polski z Lizbony w kolejnym meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy 2008. W sobotę "biało-czerwoni" zremisowali z Portugalią 2-2. Polacy do przerwy prowadzili 1-0 po bramce Lewandowskiego. Po przerwie do zmasowanych ataków ruszyli gospodarze i gole Maniche oraz Ronaldo uciszyły świetnie dopingujących fanów z Polski. Na szczęście ostatnie słowo należało do Polaków, a konkretnie Jacka Krzynówka, który w 87 minucie pokonał Ricardo.
0-1 - 44 min. Lewandowski
1-1 - 50 min. Maniche
2-1 - 73 min. Ronaldo
2-2 - 87 min. Ricardo (samobójcza po strzale Krzynówka)

Portugalia: Ricardo - Bosingwa, Meira, Alves, Caneira (12' Miguel) - Maniche, Petit, Deco - Ronaldo, Nuno Gomes (69' Quaresma), Simao (81' Moutinho).

Polska: Boruc - Wasilewski, Żewłakow, Jop, Bronowicki (55' Golański) - Błaszczykowski, Dudka, Lewandowski, Krzynówek, Smolarek (73' Łobodziński) - Żurawski (56' Matusiak).

żółte kartki: Boruc, Wasilewski, Bronowicki

sędzia: Roberto Rosetti (Włochy)