Grali przyjaciele

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Ten weekend nie był szczęśliwy dla naszych przyjaciół z Elbląga i Hagi. Olimpia przegrała w Suwałkach z Wigrami, zaś "Bociany" zaledwie zremisowały z nisko notowanym FC Emmen. Obie drużyny plasują się bardzo nisko w tabelach ligowych. Znacznie lepiej powiodło się IV-ligowej Pogoni, która wysoko wygrała z Sokołem Pyrzyce. Fani z Twardowskiego obejrzeli aż 10 bramek!
Jupiter League: Den Haag 2-2 FC Emmen
Nasi przyjaciele z Hagi po spadku do II ligi nadal nie radzą sobie najlepiej i wygląda na to, że pobyt w niższej lidze nie skończy się już po roku. W spotkaniu przed własną publicznością z FC Emmen, "Bociany" zaledwie zremisowały 2-2. Do przerwy Den Haag prowadziło 2-1, ale ostatnie trafienie w 52. minucie zaliczył Jannes Wolters. Den Haag zajmuje 16. miejsce w tabeli z sześcioma punktami na koncie.

III liga: Wigry Suwałki 2-1 Olimpia Elbląg
Nie udał się Olimpii wyjazd do Suwałk. Elblążanie co prawda objęli prowadzenie w 47. minucie za sprawą Lepki, ale później za sprawą prostych błędów stoperów stracili dwa gole i punkty, które wydawało się, że zdobędą. Olimpia zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli.

IV liga: Pogoń Szczecin 7-3 Sokół Pyrzyce
Trwa dobra passa Pogoni, która coraz wyżej plasuje się w czwartoligowej tabeli. Spotkanie z Sokołem Pyrzyce rozpoczęło się dla "Portowców" nie najlepiej - już w piątek minucie, po rzucie karnym prowadzenie objęli goście. Jeszcze przed przerwą, szczecinianie trzykrotnie pokonywali bramkarza Sokoła, co uspokoiło kibiców. Przy prowadzeniu 6-1, gospodarze pozwolili przyjezdnym na zbyt wiele i ci zdobyli jeszcze dwie bramki. Ostatecznie wynik na 7-3 ustalił minutę przed końcem Przewoźniak. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Spotkanie oglądało 3,5 tysiąca widzów. Pogoń, z jednym zaległym meczem plasuje się na 4. pozycji w tabeli.