Grali przyjaciele

Bodziach i Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Nie mamy dobrych wieści dla sympatyków Den Haag. "Bociany" poniosły klęskę w meczu wyjazdowym. Nienajlepiej wiodło się również naszym krajowym przyjaciołom. Jedynie Pogoń Szczecin potrafiła zdobyć komplet punktów. Olimpia podzieliła się punktami z Sokołowem Aleksandrów Łódzki, a Zagłębie Sosnowiec przegrało w Łodzi. W niedzielę mecz Juventusu.
Jupiler League: FC Dordrecht 5-0 Den Haag
Z meczu na mecz nasi przyjaciele coraz słabiej radzą sobie na zapleczu ekstraklasy. "Bociany" przegrały tym razem aż 5-0! Wynik otwarty został już w 6. minucie za sprawą Sequeira, a do przerwy przewaga gospodarzy była dwubramkowa. Po przerwie FC Dordrecht jeszcze trzykrotnie trafiał do siatki, deklasując zupełnie rywala z Hagi.

III liga: Olimpia Elbląg 0-0 Sokół Aleksandrów Łódzki
Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie naszych przyjaciół w 7. kolejce III ligi. Elblążanie nie znaleźli sposobu na graczy z Aleksandrowa Łódzkiego, którzy do tej pory przegrywali na wyjazdach.
Po tym spotkaniu Olimpia spadła na 14. miejsce w tabeli i ma na koncie 5 punktów.

IV liga: Pogoń Szczecin 3-0 Sława Sławno
Nie zwalnia tempa Pogoń Szczecin. Tym razem „Portowcy” rozprawili się gładko ze Sławą Sławno, która plasuje się w czubie tabeli. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, kiedy to gospodarze zdobyli wszystkie trzy gole.
Szczecinianie znacznie przybliżyli się do czołówki. Pogoń po 8. meczach ma 18 punktów i dwa „oczka” straty do prowadzącej trójki, z tym, że nasi przyjaciele mają jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

I liga: ŁKS Łódź 3-0 Zagłębie Sosnowiec
Nie udał się wyjazd sosnowiczanom do Łodzi. Zagłębie przegrało 0-3 z ŁKS-em. Naszych przyjaciół zaczął gnębić Arifović, który w 23. minucie pokonał Sebastiana Gąsińskiego. Po zmianie stron na 2-0 podwyższył Łukasz Madej, a pod koniec spotkania gości dobił Marcin Komorowski.
Zagłębie samotnie okupuje ostatnie miejsce w lidze z dwoma punktami na koncie.

Serie A: Juventus Turyn 0-1 Udinese Calcio
Nienajlepszy weekend okazał się również dla piłkarzy Juventusu Turyn. Nasi przyjaciele przegrali pierwszy mecz w tym sezonie. Katem okazało się Udinese Calcio. Jedyny gol w tym spotkaniu padł tuż po rozpoczęciu drugiej połowy.