Młode Wilki: Legia druga w Turnieju o Puchar Canal+

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Drugie miejsce zajęła najstarsza drużyna Młodych Wilków w corocznym turnieju o Puchar Canal+, odbywającym się na boisku Drukarza Warszawa w Parku Skaryszewskim. W zawodach wzięło udział 8 drużyn juniorów młodszych rocznika 1991: Salos Szczecin, Wisła Płock, Legia Warszawa, Pogoń Siedlce, Polonia Warszawa, Pogoń Szczecin, Drukarz Warszawa, FC Neubrandenburg. Legia wygrała oba sobotnie mecze: 4-0 z Pogonią Siedlce i 1-0 z Wisłą Płock. Dziś w półfinale pokonaliśmy gospodarzy 1-0, a w finale ulegliśmy Wiśle Płock 0-1.

Turniej rozgrywany był systemem mieszanym, grupowo-pucharowym. Mecze trwały 2x20 minut. W ćwierćfinale Legia spotkała się z Pogonią Siedlce. Jak się szybko okazało, na boisku dominowali niepodzielnie legioniści, a piłkarze Pogoni nie zagrażali praktycznie bramce strzeżonej przez Jałochę. W 8. minucie meczu po zagraniu ręką sędzia podyktował rzut karny, pewnie zamieniony na bramkę przez Mateusza Rosłonia. Sześć minut później na 2-0 podwyższył stoper Legii Maciej Wydra, który celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Legia grała ładnie dla oka, szybko i zazwyczaj zagraniami z pierwszej piłki. Pogoń zagrażała jedynie po stałych fragmentach gry, ale i wtedy blok obronny drużyny stołecznej radził sobie bardzo pewnie.

W drugiej połowie na plac gry wyszła mocno przemeblowana jedenastka. Na boisku jednak nie było tego widać, gdyż trwał szturm Młodych Wilków. Dość powiedzieć, że przez pierwsze siedem (!) minut gracze Pogoni nie byli w stanie opuścić okolic własnego pola karnego. Później legioniści nastawili się raczej na obronę wyniku i kontry, które w końcówce przyniosły dwie bramki: w 38. minucie Adriana Rajczaka i w 40. minucie Patryka Kostyry.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie Młode Wilki zmierzyły się z Wisłą Płock. Płocczanie okazali się dużo trudniejszym przeciwnikiem niż Pogoń. Mecz był wyrównany i dopiero minutę przed przerwą legioniści zdołali zdobyć prowadzenie za sprawą Kostyry. W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie.

W półfinale legioniści zmierzyli sie z gospodarzami - Drukarzem Warszawa. Legia wygrała ten mecz 1-0 po bramce zdobytej w 5. minucie przez Rajczaka.

Finał z Wisłą Płock nie przebiegł już po myśli legionistów. Nie udało się powtórzyć rezultatu z fazy grupowej. Płocczanie objęli prowadzenie 1-0 i mimo wielu prób Młodym Wilkom nie udało się doprowadzić do wyrównania.