Derby juniorów dla Polonii

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś rano meczu Mazowieckiej Ligi Juniorów legioniści ulegli 0-1 Polonii'89. Pierwsza połowa była dość wyrównana, obie drużyny miały po kilka okazji na objęcie prowadzenia. Najbliżej zdobycia bramki dla Legii był Adrian Rajczak, który trafił z rzutu wolnego w spojenie słupka z poprzeczką. W końcowym kwadransie nieco przycisnęli poloniści, którzy po ładnej akcji zespołowej zdobyli prowadzenie. W drugiej połowie mocno zaatakowali legioniści, którzy jednak nie zdołali zdobyć gola. W 55 minucie rzut karny zmarnował Rajczak. W końcówce do głosu doszli goście, ale trzykrotnie udanie interweniował Jacek Skrzyński. Ostatni zryw Legii nie przyniósł już efektu.
Podsumowując, mecz stał na dobrym poziomie, obie drużyny mogły go mecz wygrać, jednak nieco więcej dogodnych okazji stworzyli sobie gracze Polonii (wyróżnić można u nich pomocnika Damiana Jaronia oraz pewnie grającą linię obrony) i to znalazło dobicie w końcowym wyniku. Cieszy jednak, że mimo różnicy wieku, nie było widać wielkiej różnicy w grze obu drużyn. Na pewno należy poprawić płynność gry, zbyt często jeszcze ładnie zapowiadające się akcje nie są wykorzystywane z powodu błędnych decyzji podejmowanych przez zawodników.

skład Legii: Skrzyński - Pechmann (K) (80. Bochenek), Wydra, Lutrzykowski, Wasikowski - Madej (46. Rosłoń), Duda, Piotrowski (71. Nikodem Starek), Łukasik, Rajczak - Powałka (59. Podlecki)

W innych rozegranych w sobotni poranek meczach derbowych Młode Wilki '93 uległy 0-3 (0-2) Polonii'92, CWKS Legia'92 zremisowała 1-1 na boisku Świtu Warszawa, a drużyna Żaków CWKS zremisowała 4:4 na boisku Agrykoli.