Grali przyjaciele

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Zagłębie Sosnowiec świetnie rozpoczęło mecz w Zabrzu, ale niestety, końcowy wynik nie był dla nich korzystny. Podobnie zagrała Pogoń, która doznała pierwszej porażki w sezonie. Nareszcie doczekaliśmy się wygranej Den Haag. Olimpia w Radomiu wysoko przegrała z Radomiakiem.

I liga: Górnik Zabrze 4-2 Zagłębie Sosnowiec
Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Zagłębia, które chciało odegrać się za porażkę w Pucharze Ekstraklasy. Do przerwy sosnowiczanie prowadzili 2-1, po golach Folca i Bednara. Po przerwie popis dał gracz Górnika, Dawid Jarka, który trzykrotnie pokonał Gąsińskiego. On również był autorem gola z I połowy i okazał się katem Zagłębia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2 i sosnowiczanie nadal zamykają tabelę I ligi. Na stadionie przy Roosveldta pojawiło się 500 kibiców gości.

III liga: Radomiak Radom 3-0 Olimpia Elbląg
Drugi z prestiżowych wyjazdowych meczów Olimpia przegrała. W Radomiu Olimpijczycy już przed przerwą stracili trzy bramki i musieli uznać wyższość Radomiaka. Wynik otworzył w 16 minucie Dukalski. Później dwukrotnie trafiał jeszcze Lesisz i Olimpia nadal zajmuje miejsce w końcówce tabeli.

IV liga: Pogoń Szczecin 2-4 Błękitni Stargard Szczeciński
Piłkarze Pogoni doznali pierwszej w tym sezonie porażki. Przed własną publicznością musieli uznać wyższość Błękitnych. Do przerwy nasi przyjaciele prowadzili 2-1. Po przerwie stracili jednak 3 bramki. Być może zupełnie inaczej potoczyłby się mecz, gdyby po czerwonej kartce dla gości, Radosław Biliński wykorzystał jedenastkę. Stało się jednak inaczej. Remis utrzymywał się do 89 minuty. Wtedy w ciągu 120 sekund goście dwa razy skutecznie zaatakowali i są pierwszą drużyną, która pokonała Pogoń. Pogoń nadal liderem. Spotkanie obejrzało 2 tysiące kibiców, a w młynie odpalono race, które utworzyły napis MKS.

Jupiler League: Den Haag 3-1 FC Zwolle
Nareszcie wygrana przyjaciół z Hagi. "Bociany" na swoim nowym stadionie pokonały FC Zwolle i mają na swoim koncie 12 punktów po 10 kolejkach. Bramki dla Den Haag zdobyli Teixeira i Meric 2. Jedynego gola dla gości zdobył 4 minuty przed końcem Tozé. Spotkanie obejrzało 6113 widzów.

Serie A: Fiorentina 1-1 Juventus
Po zaciętym i wyrównanym meczu Juventus zremisował 1-1 z Fiorentiną.
Bramkę dla Juve strzelił w 23. minucie Vincenzo Iaquinta. Juventus zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli i traci 3 punkty do Interu.