Grali przyjaciele

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Nasi przyjaciele z Sosnowca nie radzą sobie najlepiej w pierwszym po latach sezonie w ekstraklasie. Wygrana w Wodzisławiu przeciwko Koronie była tym trudniejsza, że Zagłębie od 4. minuty grało w osłabieniu. Miłą niespodziankę sprawili piłkarze z Hagi, którzy u siebie pewnie pokonali Fortunę. Niestety, piłkarze Olimpii nadal poniżej oczekiwań. Tym razem ulegli beniaminkowi z Łodzi. Pogoń Szczecin przed własną publicznością zaledwie zremisowała z Dębem Dębno. W niedzielny wieczór w Turynie Juventus pokonał Genuę.
I liga: Zagłębie Sosnowiec 2-3 Korona Kielce
Zagłębie kolejny mecz w roli gospodarza rozegrało w Wodzisławiu. Fani ponownie dotarli tam przy pomocy miasta, które zorganizowało bezpłatne autobusy dla kibiców. Niestety, początek spotkania był fatalny dla sosnowiczan. Już w 4 minucie czerwoną kartkę zobaczył Adžem i Zagłębie musiało grać w osłabieniu. Miało to wpływ na przebieg spotkania, bowiem Korona szybko uzyskała dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie, za sprawą samobójczego trafienia Drzymonta, Zagłębie uzyskało gola kontaktowego. Niestety w 74 minucie było już 1-3 i wydawało się, że to koniec emocji. 4 minuty później Bednar pokonał Mielcarza i ponownie wynik był bliski remisu. Sosnowiczanie zagrali ambitnie do samego końca, ale wygraną kielczanom zapewnił Maciej Mielcarz. Zagłębia nadal zamyka tabelę.

III liga: Olimpia Elbląg 0-1 UKS SMS Łódź
Olimpijczycy nadal w dołku. Przed własną publicznością przegrali z beniaminkiem z Łodzi 0-1. Jedyny gol padł w 11 minucie meczu po strzale Gląba.

IV liga: Pogoń Szczecin 0-0 Dąb Dębno
Piłkarze Pogoni złapali zadyszkę. Po raz kolejny "Portowcy" nie potrafili zwyciężyć. Tym razem zdobyli zaledwie jeden punkt przed własną publicznością. Mimo przewagi, ani razu nie udało im się pokonać golkipera gości, Dominika Kubraka. Spotkanie, które obejrzało 2200 widzów, zakończyło się bezbramkowym remisem.

Jupiler League: Den Haag 3-0 Fortuna Sittard
Aż trudno uwierzyć co się dzieje z naszymi przyjaciółmi z Hagi. "Bociany" tym razem udowodniły swoją wyższość nad Fortuną Sittard i to bardzo pewnie. Na prowadzenie wyprowadził Den Haag, Immers, 10 minut przed końcem I części gry. Kolejne trafienia miały miejsce po przerwie. Najpierw Teixeira w 60 minucie podwyższył na 2-0, a w 75 minucie Ranković ustalił wynik spotkania na 3-0. Spotkanie obejrzało 5367 widzów.

Serie A: Juventus Turyn 1-0 Genoa
Piłkarze Juventusu zwyciężyli na stadionie Olimpijskim w Turynie z Genuą 1-0. Jedynego gola zdobył Alessandro Del Piero w 36 minucie gry. Del Piero w zeszłym tygodniu przedłużył umowę ze "Starą Damą" do 2010 roku, z czego z pewnością zadowoleni są fani Juve. W końcówce z boiska wyżuceni zostali - trener Juventusu, Ranieri oraz czeski pomocnik, Pavel Nedved. Juventus na drugim miejscu w tabeli.