Grali przyjaciele

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W sobotę swoje mecze rozgrywali nasi przyjaciele z Polski. Olimpia Elbląg podejmowała u siebie Warmię Grajewo. Zagłębie Sosnowiec zmierzyło się z Widzewem Łódź. Natomiast szczecińska Pogoń gościła Gryf z Kamienia Pomorskiego. Każda z zaprzyjaźnionych ekip zdobyła w ten weekend przynajmniej jeden punkt. Na jutro zaplanowano spotkania Den Haag oraz Juventusu Turyn.
III liga: Olimpia Elbląg 3-1 Warmia Grajewo
Udanie pożegnali się z rundą jesienną piłkarze Olimpii przed własną publicznością, którzy wygrali z Warmią. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu i były autorstwa... gospodarzy. W 60. minucie z karnego trafił Lepka, a po chwili podwyższył Trafarski. Wynik 2-0 utrzymał się niespełna 120 sekund, bo do własnej siatki trafił Koprucki. Jednak rywali dobił Wróblewski i komplet punktów został w Elblągu.
Na kolejkę przed końcem rundy Olimpia zajmuje 13. miejsce z 11 punktami na koncie.

I liga: Zagłębie Sosnowiec 0-0 Widzew Łódź
Po nudnym spotkaniu Zagłębie ugrało jeden punkt z Widzewem. Obie ekipy zamiast trafiać do siatki, to ostrzeliwali słupki co zdarzyło im się aż trzykrotnie! Czyste konto sosnowiczanie zawdzięczają również wychowankowi ŁKS-u Łódź. W drugiej odsłonie Szymon Gąsiński pokazał się z bardzo dobrej strony nie dając tym samym pokonać się napastnikom Widzewa.
Nasi przyjaciele z Sosnowca nadal zajmują ostatnie miejsce w I lidze.

IV liga: Pogoń Szczecin 4-2 Gryf Kamień Pomorski
Choć Pogoń w tym meczu zgarnęła całą pulę, to o pełną stawkę łatwo nie było. Szybko prowadzenie objęli goście, którzy w 20. minucie podwyższli na 2-0. Kontaktowego gola zdobył Cezary Przewoźniak, co było impulsem dla Pogoni. Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko "Portowcy". Najpierw Tomasz Parzy doprowadził do remisu, a następnie na 3-2 podwyższył Paweł Skrzypek. Rywali dobił Grzegorz Matlak i 1000 widzów mogło świętować kolejne zwycięstwo szczecinian.

Jupiler League: Den Haag 0-0 BV Veendam
Po serii zwycięstw tym razem piłkarze podzielili się punktami z graczami BV Veendam. Po 90 minutach był bezbramkowy remis.
Nasi przyjaciele z Hagi po 15. kolejkach zajmują ósme miejsce z 23. punktami na koncie. Tyle samo co... BV Veendam.