Grali przyjaciele

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Udanie rundę jesienną zakończyła Olimpia Elbląg, która wywalczyła 3 punkty na wyjeździe. Znacznie słabiej spisało się Zagłębie, które do tej pory nie zanotowało ani jednego punktu na wyjazdach. Natomiast Pogoń przed własną publicznością pokonała Lecha Czaplinek. W niedzielę punkty zdobyły zaprzyjaźnione ekipy z Hagi oraz Turynu.
I liga: GKS Bełchatów 2-0 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie nadal bez punktu w wyjazdowych meczach w tym sezonie. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 9 minucie za sprawą Garguły otworzyli wynik meczu. Drugiego gola po zmianie stron zdobył Rachwał. Sosnowiczanie nadal zamykają tabelę ekstraklasy.

III liga: Concordia Piotrków Trybunalski 1-2 Olimpia Elbląg
W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej Olimpijczycy zdobyli cenne 3 punkty. Do przerwy co prawda był remis 1-1, ale po zmianie stron drugiego gola dla ekipy z Elbląga dołożył Piotr Trafarski. Był to najlepszy występ Olimpii w rundzie jesiennej. Piłkarzy żółto-biało-niebieskich dopingowało 22 fanów.

IV liga: Pogoń Szczecin 3-0 Lech Czaplinek
"Portowcy" dobrze zaprezentowali się w przedostatnim w tym roku spotkaniu. Pogoń przed własną publicznością pewnie pokonała Lecha Czaplinek 3-0 i umocniła się na pozycji lidera. Bramki dla szczecinian zdobywali - Kowal, Skrzypek i Parzy. Spotkanie obejrzało tysiąc fanów.

Jupiler League: Den Bosch 0-2 Den Haag
Piłkarze z Hagi wygrali na wyjeździe z FC Den Bosch. Po pierwszej połowie było 1-0 dla naszych przyjaciół. W drugiej odsłonie gospodarze mieli przewagę jednego gracza, gdyż w 64. minucie boisko opuścił Ranković za ujrzenie czerwonej kartki. Mimo osłabienia Den Haag zdołało podwyższyć na 2-0 w końcówce spotkania i zdobyć tym samym komplet punktów.

Serie A: AC Parma 2-2 Juventus Turyn
"Stara Dama" wywiozła punkt z Parmy, choć piłkarze z Turynu byli bliscy porażki. Jeszcze tuż przed przerwą gospodarze zdobyli gola z rzutu karnego. Po zmianie stron na 2-0 podwyższył Pisanu. Nasi przyjaciele walczyli jednak do końca. Najpierw kontaktową bramkę strzelił Legrottaglie, a po chwili do remisu doprowadził Iaquinta.