Ligowe statystyki

Woytek, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Serwis 90minut.pl tradycyjnie zaprezentował szczegółowe statystyki po zakończeniu rundy jesiennej. W 136 meczach Ekstraklasy zdobyto 327 goli, co daje średnią 2,404 goli na mecz. Najczęściej padał rezultat 1-0 (24 razy) i 2-0 (15 razy). Najwyższe zwycięstwo to 5-0 i zanotowały je drużyny Legii (raz) i Wisły (dwa razy).
W rozgrywkach wystąpiło 376 zawodników w tym co piąty było obcokrajowcem. 19 sędziów pokazało 604 żółte i 29 czerwonych kartek. Piłkarze wykonywali 27 karnych, z których wykorzystali 24. Najwięcej jedenastek przyznano Odrze (4) oraz Dyskobolii, Ruchowi i Wiśle (po 3). Legioniści raz wykonywali ten stały fragment gry. Z kolei najczęściej rzuty karne musiał bronić bramkarz Ruchu Chorzów - aż 5 razy.

Najwięcej goli jesienią zdobyli:
12 goli - Paweł Brożek, Marek Zieńczuk (Wisła Kraków)
10 goli - Takesure Chinyama (Legia Warszawa), Dawid Jarka (Górnik Zabrze)

Komplet 1530 minut na boisku spędziło 14 piłkarzy. Wśród nich znalazł się bramkarz Legii Jan Mucha.

Po 7 żółtych kartek obejrzało 5 piłkarzy - wśród nich kapitan Legii Aleksandar Vuković.

Najwięcej zawodników zagrało w barwach Zagłębia Sosnowiec (29 piłkarzy). Legia wystawiła w sumie do gry 22 zawodników.

W klasyfikacji Fair Play prowadzi Lech Poznań, którego piłkarze otrzymali 23 żółte kartki i jedną czerwoną. Natomiast podopieczni Jana Urbana zajmują odległą 11. pozycję, bo aż 43 razy karani byli żółtymi kartkami i raz czerwoną.

Najwięcej widzów na własnym stadionie gromadził oczywiście Lech Poznań - średnio 20 tysięcy. Legia zajęła w tej klasyfikacji piątą lokatę - średnio 8400 osób na mecz.

Z kolei stołeczny klub grając na wyjeździe wzbudzał zdecydowanie największe zainteresowanie wśród miejscowych. Wyjazdowe mecze Legii średnio obejrzało 13,1 tys. kibiców.