Porażka Młodej Legii z Eintrachtem II

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Zespół Młodej Legii przebywa obecnie na zgrupowaniu w niemieckim Hennef, a wczoraj rozegrał najciekawiej zapowiadający się mecz sparingowy. Przeciwnikiem podopiecznych Jacka Mazurka była druga drużyna Eintrachtu Frankfurt. Zespół Eintrachtu, złożony z zawodników do 23 lat, zwyciężył 3-1 (1-0). Bramki dla Niemców zdobyli Markus Horr (dwie) oraz Milad Salem, a dla Legii Wojciech Wocial.

Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie, gdy po ostrym dośrodkowaniu Horra golkiper Legii zmienił tor lotu piłki tak nieszczęśliwie, że wpadła ona do siatki. Drużyna Eintrachtu II przeważała, ale Legia broniła się umiejętnie. W 57. minucie rzut rożny wykonywali gracze z Niemiec. Martin Hess uderzył przewrotką, bramkarz Legii zdołał obronić uderzenie, ale dobitka Horra była już nie do obrony. Trzy minuty później celnym strzałem popisał się Milad Salem i Eintracht prowadził już 3-0. W 68. minucie Wojciech Wocial zdobył gola dla Młodej Legii, ale więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło.