Grali przyjaciele

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W meczu przyjaźni w Sosnowcu niespodziewanie triumfowali zamykający ligową tabelę gospodarze. Po raz kolejny, trzy punkty na swoim koncie zapisali gracze Den Haag, którzy na siedem kolejek przed końcem rozgrywek, zajmują piąte miejsce w tabeli II ligi. Wysoką wygraną zanotowali piłkarze Pogoni Szczecin w spotkaniu Pucharu Polski ze Świtem Skolwin. Na koniec weekendu, zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu zanotowali piłkarze Juventusu.
I liga: Zagłębie Sosnowiec 2-1 Legia Warszawa
Na Ludowym zebrało się 8 tysięcy fanów, którzy przez cały mecz głośno dopingowali obie drużyny. Pierwsi powody do zadowolenia mieli legioniści. W drugiej połowie dwukrotnie do bramki Muchy trafiali jednak sosnowiczanie i to oni, zupełnie niespodziewanie zapisali na swoim koncie 3 punkty. Mimo to, na razie utrzymanie Zagłębia (w II lidze), jest wciąż mało prawdopodobne.

Jupiler League: Den Haag 3-0 AGOVV
Coraz lepiej poczynają sobie ostatnio nasi holenderscy przyjaciele. Den Haag przed własną publicznością długo nie mógł sforsować obrony rywala, ale gry się w końcu udało, golkiper gości po piłkę do siatki musiał sięgać trzykrotnie. Wynik meczu otworzył w 75 minucie Hoogendorp. Drugiego gola dołożył pięć minut później Teixeira, a końcowy wynik na 8 minut przed końcem ustalił Verhoek. Mecz obejrzało 4100 kibiców. Den Haag zajmuje piąte miejsce w tabeli II ligi. Na 7 kolejek przed końcem sezonu, strata do lidera wynosi 11 punktów.

PP: Świt Skolwin 0-8 Pogoń Szczecin
W spotkaniu Pucharu Polski Pogoń pokonał V-ligowy Świt 8-0. Mecz nie wzbudził większego zainteresowania. Obejrzało go zaledwie 300 widzów. Wygrana szczecinian ani przez moment nie podlegała dyskusji. Wynik w 10 minucie otworzył Skrzypek, a po niespełna 60 sekundach, było już 2-0. Do przerwy "Portowcy" prowadzili 5-0. Wynik w 82 minucie ustalił Kowal.

Serie A: Genoa 0-2 Juventus Turyn
Nareszcie wygraną na swoim koncie zapisali piłkarze "Starej Damy". Grając na wyjeździe udowodnili swoją wyższość już w 25. minucie, kiedy wynik meczu otworzył Grygera. Dosyć szybko Juve podwyższyło na 2-0 - w 33. minucie bramkę zdobył Trezeguet i komplet punktów pojechał do Turynu. Juventus zajmuje trzecie miejsce w tabeli.