Spadek na 3. miejsce. Co z pucharami?

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Po 20. kolejce ekstraklasy Legia spadła z zajmowanego do tej pory drugiego miejsca w tabeli, na pozycję trzecią. Podopiecznych Jana Urbana wyprzedziła Dyskobolia, która na wiosnę radzi sobie wyśmienicie - najpierw w Grodzisku pokonała 1-0 Legię, później rozgromiła na wyjeździe 4-0 GKS Bełchatów, a dzisiaj zwyciężyła 5-0 Polonię Bytom. Te wyniki, w porównaniu z osiągnięciami Legii, muszą robić wrażenie. Legioniści mogą się jednocześnie cieszyć, że wczoraj Lech Poznań nie zdobył kompletu punktów na stadionie Widzewa.
Gdyby nie gol Wojciecha Szymanka dla drużyny z Łodzi, strzelony 7 minut przed końcem spotkania, legioniści zajmowaliby obecnie czwartą pozycję w tabeli. A tak, są na miejscu trzecim.

Strata do Dyskobolii wynosi obecnie jeden punkt. Dystans do Wisły, przynajmniej do jutrzejszego spotkania "Białej Gwiazdy", wynosi 11 oczek. Do końca rozgrywek pozostało 10 kolejek. Przypomnijmy, że Legia może wywalczyć awans do rozgrywek Pucharu UEFA zajmując drugie miejsce w ligowej tabeli, lub zdobywając Puchar Polski. Na razie warszawski zespół dotarł do 1/4 finału tych rozgrywek.