Grali przyjaciele

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Den Haag w piątkowym spotkaniu musieli uznać wyższość niżej notowanego rywala. Olimpia Elbląg pokonała u siebie sąsiada z tabeli - Świt NDM. Wygrała również Pogoń, która przed własną publicznością rozgromiła Leśnika Manowo. Porażek doznały ekipy Zagłębia Sosnowiec i Juventusu Turyn.
Jupiler League: SC Cambuur-Leeuwarden 2-1 Den Haag
Piłkarze z Hagi tym razem zagrali na wyjeździe z niżej notowanym Cambuur-Leeuwarden i niestety do domu wrócili bez punktu. Gospodarze objęli prowadzenie w 41 minucie po strzale Van der Heide, a na 2-0 podwyższył w 61 minucie Mboua. Kontaktowa bramka padła w 87 minucie za sprawą Cornelisse, ale mimo ambitnych ataków, do remisu nie udało się doprowadzić. Spotkanie obejrzało 5,5 tysiąca widzów. Den Haag zajmuje siódme miejsce w tabeli, z 14 punktami straty do lidera.

III liga: Olimpia Elbląg 1-0 Świt Nowy Dwór Maz.
Olimpia wygrała bardzo ważne spotkanie przed własną publicznością. Świt sąsiaduje w tabeli z Olimpią i wynik tego pojedynku był niezwykle istotny dla obu drużyn. Elblążanie zwyciężyli 1-0 po bramce zdobytej w 49 minucie przez Krzysztofa Biegańskiego.

IV liga: Pogoń Szczecin 4-0 Leśnik/Rossa Manowo
Piłkarze "Dumy Pomorza" bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z Leśnikiem. Już w pierwszej minucie meczu bramkę głową zdobył Skrzypek. 10 minut przed przerwą do bramki drużyny z Manowa trafił Przewoźniak, celnie uderzając do bramki po piąstkowaniu golkipewa gości. Szczecinianie nie zaprzestawali ataków po przerwie i w 57 minucie akcję Chi-fona głową wykończył Maciej Ropiejko, zdobywając trzecią bramkę. W 84 minucie sędzia Aluszyk podyktował jedenastkę dla Pogoni za faul na Ropiejce. Rzut karny na raty wykonywał Jarosław Norsesowicz, ale w końcu piłka znalazła drogę do bramki Jędrzejczyka. Spotkanie obejrzało półtora tysiąca kibiców.

I liga: Zagłębie Sosnowiec 1-2 Cracovia Kraków
Nasi przyjaciele z Sosnowca mają pewność, że od nowego sezonu grać będą w III lidze. Tym razem sosnowieczanie ulegli przed własną publicznością świetnej na wiosnę Cracovii. Już w 12 minucie prowadzenie objęli gości po samobójczym trafieniu Marka. W 57 minucie rzut karny dla Zagłębia podyktował sędzia Podgórski, a Patryk Małecki nie zmarnował okazji do wyrównania. Niestety, wynik 1-1 utrzymał się zaledwie przez 9 minut. Zwycięską bramkę dla "Pasów" zdobył Pawlusiński. Spotkanie obejrzało 3 tysiące widzów.

Serie A: Palermo 3-2 Juventus Turyn
Piłkarze Juventusu przeważali przez zdecydowaną większość spotkania w Palermo, a mimo to zeszli z boiska pokonani. Piłkarze Palermo grali ze stuprocentową skutecznością i już w pierwszej połowie wypracowali sobie bramkową przewagę. Po zmianie stron dwa trafienia Del Piero doprowadziły do remisu, ale ostatnie słowo ponownie należało do gospodarzy. Dwie minuty przed końcem, zwycięską bramkę zdobył Cassani i to Palermo mogło świętować zdobycie 3 punktów.