Relacja LIVE!: Lechia 0-1 Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

O godzinie 17:45 w Gdańsku legioniści rozegrali rewanżowe spotkanie w ramach z drugoligową Lechią. Tydzień temu na Łazienkowskiej drużyna Jana Urbana wygrała 1-0. W związku z fatalnymi warunkami technicznymi na stadionie Lechii oraz problemami z serwerem o wyniku informowaliśmy w tym newsie.
Lechia Gdańsk 0-1 (0-0) Legia Warszawa
0-1 - 86 min. Roger

Składy obu drużyn:
Lechia: Sobański - Piątek, Midzierski, Wołąkiewicz, Kosznik - Andruszczak (66' Hirsz), Miklosik (77' Speichler), Trałka, Rybski (58' Cetnarowicz), Rogalski - Buzała

Legia: Mucha - Bronowicki (46' Rzeźniczak), Szala, Wawrzyniak, Kiełbowicz - Smoliński, Vuković, Ekwueme (77' Borysiuk), Roger, Rybus - Majkowski (82' Chinyama).

Legia dziś bez nominalnego napastnika! W ataku młody Smoliński z jeszcze młodszym Majkowskim.

Pierwsza połowa. Póki co piłkarze Legii zamiast zdobywać bramki, kolekcjonują żółte kartki. Najpierw w 14. minucie ukarany został Tomasz Kiełbowicz za uderzenie rywala. Natomiast w 25. minucie kartonik tego samego koloru ujrzał Piotr Bronowicki. W 34. min do legionistów dołączył Rogalski z Lechii Gdańsk. Na sektorze zasiadło ok. 300 fanów z Warszawy, ale jak tak dalej pójdzie, to będą przez cały mecz wchodzić na trybuny.

Przerwa. Do pierwszych 45 minut arbiter nic nie doliczył. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony świetną okazję do zdobycia bramki miał Buzała. Jednak strzał przewrotką napastnika gospodarzy obronił Jan Mucha, wybijając futbolówkę na rzut rożny.

Druga połowa. Sędzia wznowił drugą połowę spotkania. Jan Urban dokonał jednej zmiany. Za Piotra Bronowickiego na murawie pojawił się Jakub Rzeźniczak. W 85 minucie Legia przeprowadziła decydującą akcję, po której piłkę w siatce umieścił Roger. Do końca meczu mimo starań gospodarzy wynik nie uległ zmianie i tym samym Legia awansowała do półfinału Pucharu Polski.