Zwycięstwa juniorów CWKS i Młodych Wilków (akt.)

Raffi, źródło: wlasne - Wiadomość archiwalna

Drużyna juniorów młodszych CWKS, zajmująca drugie miejsce w II Mazowieckiej Lidze Juniorów zmierzyła się dziś na Oświatowej z przedostatnim w tabeli OSiR-em Sokołów Podlaski. Po rozgrywanym w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych (ulewa) spotkaniu legioniści wygrali 2-1. Gole dla "Wojskowych" zdobyli: Aleksy Kołakowski i Artur Salamon (z rzutu karnego). Przeciwnicy nie postawili legionistom wysokich wymagań. Wynik mógł być nawet wyższy, choć i goście mieli swoje szanse. Bramka zdobyta przez sokołowian w przedostatniej minucie meczu nie mogła już odebrać zwycięstwa podopiecznym trenera Walewskiego, którzy umocnili się na drugim miejscu, dającym baraże o awans do I ligi wojewódzkiej.

Mecz dzisiejszy był okazją do odrobienia strat z zeszłego weekendu, kiedy legioniści ulegli w meczu na szczycie Dolcanowi i stracili pozycję lidera.
Spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo, po 2 błędach obrony okazje mieli goście. Na szczęście już w 6. minucie po rzucie rożnym celnie główkował Kołakowski, zdobywając gola na 1-0 i legioniści wyraźnie się uspokoili. Groźnie uderzał Sikora, niecelnie główkował Salamon. W kolejnej akcji dwaj legioniści mieli przed sobą tylko jednego obrońcę, ale Kołakowski zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi strzelił sam, na dodatek niecelnie. Sokołowianie zdobyli gola wyrównującego, ale na spalonym było aż 2 graczy OSiR i sędzia nie uznał bramki. W kolejnych minutach nie działo się zbyt wiele - do słabo grających gości dostroili się niestety poziomem gospodarze, dopiero ostatnie 20 minut przyniosło więcej emocji. Dore sytuacje mieli Karczmarczyk i Kołakowski, gol jednak nie padł.

Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej. W 42. minucie faulowany w polu karnym był Artur Salamon, który pewnie egzekwował "jedenastkę". Cztery minuty później bło groźnie w polu karnym Legii, jednak pewnie spisujący się między słupkami Falencki zapobiegł utracie gola. Gracze CWKS odpowiedzieli szybką kontrą, i sam na sam z bramkarzem gości był nieźle spisujący się Karczmarczyk, jednak górą był golkiper z Sokołowa. Po chwili kolejny strzał Legii - z wolnego mocno uderzył inny z wyróżniających się dziś graczy, Adam Czubak, jednak nie zaskoczył bramkarza przyjezdnych. Swoich sytuacji nie wykorzystali również wprowadzeni na boisko po przerwie Moczulski i Witkowski. Goście zdawali się podłamani wynikiem i długo nie stwarzali dobrych okazji. Falencki został w tym okresie gry zatrudniony jedynie dwa razy, po strzałach z dystansu. Z przodu ciężką robotę wykonywał przesunięty na pozycję środkowego napastnika Artur Salamon (po zejściu Kołakowskiego Legia grała systemem 4-5-1). W 73. minucie po doskonałej wrzutce z prawego skrzydła w idealnej sytuacji był Czesuch, jednakże nie zdołał czysto trafić w piłkę będąc już w polu bramkowym... W końcówce spotkania goście, wykorzystując brak koncentracji i zejście kilku czołowych zawodników CWKS (szykowani są na niedzielny mecz seniorów), zdołali zdobyć honorową bramkę, ale na więcej nie było ich dzisiaj stać.
Cieszą trzy punkty, przybliżające Legię do awansu do I Mazowieckiej Ligi Juniorów, nieco martwi za to gra - brak płynności w wielu akcjach oraz proste błędy obrony. Częściowo można to jednak złożyć na karb ekstremalnych warunków atmosferycznych. Za tydzień mecz w Radomiu z czwartym w tabeli Orlikiem.

CWKS Legia Warszawa '91 2-1 OSiR Sokołów Podlaski
1-0 - 6 min. Kołakowski
2-0 - 42 min. Salamon (karny)
2-1 - 79 min.

Skład Legii: Tadeusz Falencki - Łukasz Matysiak, Dawid Malina, Jerzy Adamuszewski (Kpt), Tomasz Gumółka - Krzysztof Nowak (41. Maciej Moczulski), Adam Czubak (72. Kamil Wiśniewski), Radosław Sikora (61. Lukas Witkowski), Damian Karczmarczyk (69. Marcin Czesuch) - Aleksy Kołakowski Ż (55. Łukasz Zembrzuski), Artur Salamon

Swój mecz rozgrywali też w sobotni poranek na Łazienkowskiej trampkarze starsi KP Legia. Podopieczni trenera Piotra Strejlaua, mimo osłabień kadrowych po spotkaniu z Radomiakiem (kontuzja reprezentanta Polski Czarneckiego) po bardzo zaciętym pojedynku pokonali o rok starszych kolegów z GKP Targówek. Gola dla Młodych Wilków zdobył na 5 minut przed końcem Nikola Todorović. Goście rzucili się do odrabiania strat, ale to dało okazje do kontr legionistom, którzy nawet zdobyli kolejną bramkę, której jednak - słusznie - nie uznał sędzia, odgwizdując pozycję spaloną. W kolejnej akcji Legii piłka wylądowała z kolei na słupku. Mimo wysiłków graczy z Targówka wynik nie uległ już zmianie. Zwycięstwo odniesione nad wyżej notowanym (przed tą kolejką miejsce 3-5 z 21 punktami przy 18 punktach Legii) jest bardzo cenne i nasi zawodnicy długo świętowali po meczu cenną 3-punktową zdobycz.

Legia Warszawa '93 1-0 GKP Targówek '92
1-0 - 75 min. Todorović

Mimo wolnego terminu (walkower 3:0 za mecz z Łomiankami) nie próżnowali również najstarsi gracze Młodych Wilków. Podopieczni trenera Krzysztofa Dębka zmierzyli się w ośrodku w Pęcławiu k. Góry Kalwarii z Reprezentacją Polski U-16 (rocznik 1992). Legioniści nie mieli respektu dla o rok młodszych reprezentantów i pokonali ich 1-0. Gola dla Legii zdobył w 15. minucie Kacper Starek. W drugiej odsłonie wynik nie uległ już zmianie. W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpił Piotr Wasikowski, który pojechał z drużyną Młodej Legii do Poznania. Jest zatem drugim graczem Akademii Piłkarskiej (po Eryku Stochu), który będzie miał - być może - okazję zadebiutować w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.
Za tydzień legioniści... znów wygrają, gdyż z rozgrywek wycofała się w przerwie zimowej Marcovia Marki, a mecz został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Młodych Wilków.

Legia Warszawa '91 1-0 Reprezentacja Polski '92
1-0 - 14 min. Kacper Starek

Skład Legii'91: Osuch - Lutrzykowski, Wydra, Pechmann, Nikodem Starek - Mateusz Powałka, Rosłoń, Duda, Piotrowski, Madej - Kacper Starek
W drugiej połowie na boisku pojawili się również: Jałocha, Bochenek, Kostyra, Podlecki, Łukasik, oraz testowany środkowy obrońca.

Cenne zwycięstwo 1-0 z Nadnarwianką w Pułtusku odnieśli grający w Mazowieckiej Lidze Trampkarzy Młodszych gracze CWKS Legii rocznika 1994. W tabeli MLTMł. zajmują obecnie 6. lokatę w tabeli, z widokami na dalszy awans. Zdecydują o tym 3 najbliższe spotkania, z sąsiadami w tabeli: Deltą Warszawa, Wisłą Płock i Polonią Warszawa. Już w środę o 15:30 na Oświatowej mecz z Deltą.
Nieco gorzej poszło ich kolegom z drużyny rocznika 1992/3, którzy ulegli Tarpanowi Tarczyn. Tym samym drużyna z Tarczyna objęła pozycję lidera, a Legia pozostaje na 4. miejscu, nie dającym awansu do II Ligi Mazowieckiej.
Bardzo dobrze spisali się za to żacy CWKS Legia (rocznik 1996), którzy na bocznym boisku przy ul. Konwiktorskiej pokonali 2:1 Polonię Warszawa. Dzięki tej zdobyczy umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli, z tą samą iloscią punktów co 2-ga Agrykola i z 8 punktową stratą do prowadzącej Delty.