MW 98: Legia 3-0 Polonia

źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W sobotę na bocznym boisku przy Łazienkowskiej młodzi legioniści urodzeni w 1998 roku pokonali rówieśników z Polonii 3-0 (2-0). Goście byli groźnym przeciwnikiem - trafili w słupek i poprzeczkę, ale przewagę techniczną i taktyczną posiadała Legia i udokumentowała to strzeleniem trzech bramek. Nieco gorzej poszło starszym legionistom z CWKS w meczu derbowym rocznika 1994. Mimo wyraźnej przewagi przez większą część spotkania byli nieskuteczni i przegrali z Polonią 0-2 w spotkaniu rozegranym na Konwiktorskiej.

W pierwszej połowie osłabieni brakiem 4 podstawowych graczy legioniści dominowali bezsprzecznie, ale Budek, Sikorski, Kucharski i Witkowski nie zdołali wykorzystać żadnej ze stworzonych okazji bramkowych. Drugą część spotkania z animuszem zdobyli gospodarze, i już po 3 minutach po rzucie rożnym zdobyli prowadzenie 1-0. "Wojskowi" rzucili się do odrobienia strat, ale w 53. minucie przy wyprowadzaniu piłki fatalny błąd popełnił jeden z obrońców, podając wprost do przeciwnika. Gracz Polonii nie zmarnował prezentu i podwyższył na 2-0. Na domiar złego legioniści przez kolejne 10 minut grali w 10-tkę, gdy za faul bez piłki został odesłany poza boisko K. Budek. W przewciwieństwie do pierwszej połowy legioniści nie przechwytywali już tak wielu piłek w środku pola i spotkanie miało bardziej wyrównany przebieg. Wprawdzie w 60. minucie gola kontaktowego zdobył dla podopiecznych trenera Kycki Krystian Kopeć, jednak sędzia uznał, że gracz CWKS był na spalonym. Legioniści w końcówce atakowali, jednak zbyt nerwowo i nie byli w stanie odwrócić losów meczu, a gracze Polonii dowieźli wynik 2-0 do końca.
Po tym meczu CWKS Legia zajmuje nadal 6. miejsce w tabeli, a Polonia obroniła pozycję lidera.

Skład CWKS Legii: Karczmarczyk - Okoński, Błesnowski, Rogowski, Witkowski - Bogucki (55. Kopeć), Chłopecki, Budek, Chodakowski - Kucharski, Sikorski.

W innym rozegranym w ten weekend meczach Młode Wilki'91 uległy 0-2 Agrykoli. Do przerwy mecz był wyrównany i utrzymywał się wynik remisowy. Po przerwie goście zdecydowanie podkręcili tempo i Legia nie miała już wiele do powiedzenia.

Skład Legii'91 : Jałocha (46. Osuch) - Lutrzykowski, Pechmann, Wydra, Wasikowski - Powałka, Rosłoń, Łukasik, Piotrowski, Rajczak - Kostyra

W trakcie drugiej połowy na boisku pojawili się również: Bochenek, Duda, Madej, N. Starek, Podlecki.

Gracze Młodych Wilkow z rocznika 1993 nie zdołali wykorzystać potknięcia lidera z Siedlec, ulegając 1-2 Juniorowi Legionowi Radom. Tym samym spadli na 6 miejsce, z 3 punktami straty do lidera.
Dużo lepiej poszło za to ich o rok starszym kolegom, którzy pokonali 3-0 wyprzedzający ich dotąd w tabeli KS Piaseczno, po golach Walętrzaka, Gęzy i Broniszewskiego. Legionistom na dobre wyszedł powrót ze zgrupowania reprezentacji kadrowiczów, którzy pomogli w odienisieniu tego cennego zwycięstwa. W tabeli MLJMł. Legia zajmuje trzecie miejsce, za Wisłą Płock i Polonią. Drużyna z Płocka ma już praktycznie zapewniony tytuł mistrzowski w tegoocznych rozgrywkach.

W rozegranym w sobotę na Łabiszyńskiej spotkaniu drużyna żaków CWKS Legii (rocznik 1996) przegrała 3-9 z liderem, Deltą Warszawa. Legioniści pozostają na 4. miejscu w tabeli.