Grali przyjaciele

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Zaprzyjaźnione z Legią drużyny w miniony weekend zwyciężały lub przegrywały różnicą trzech bramek. Zagłębie Sosnowiec i Olimpia przegrały po 0-3 i sosnowiczanie stracili nawet teoretyczne szanse na utrzymanie w lidze. Lepiej wiodło się naszym zagranicznym przyjaciołom. Den Haag po pewnej wygranej u siebie awansował do kolejnej rundy barażów i dalej liczy się w walce o awans do Eredivisie.
I liga: Zagłębie Sosnowiec 0-3 Zagłębie Lubin
Fatalne wyniki Zagłębia do reszty zniechęciły kibiców. Spotkanie z Lubinem obejrzała garstka najwierniejszych fanów. Niestety i oni powody do zadowolenia mieli jedynie przez 50 minut. Wtedy to Piotrek Włodarczyk wyprowadził gości na prowadzenie. Kwadrans później Iwański skutecznie egzekwował jedenastkę, a wynik meczu 9 minut przed końcem ustalił Plizga.

III liga: Sokół Aleksandrów Łódzki 3-0 Olimpia Elbląg
Zupełnie nie wyszedł Olimpii wyjazdowy mecz w Aleksandrowie Łódzkim. Gospodarze objęli prowadzenie już w trzeciej minucie. Kolejne bramki padły po przerwie. Najpierw w 51 min. gola zdobył Grącki, a wynik na 3-0 ustalił Olejniczak. Spotkanie obejrzało 600 widzów. Brak fanów z Elbląga. Olimpia zajmuje 11 miejce w tabeli, a przed nią najważniejszy mecz sezonu. 30 kwietnia o 15 Olimpia podejmować będzie Stomil Olsztyn.

Jupiler League: Den Haag 3-0 Go Ahead Eagles
Den Haag dalej w grze o awans do Eredivisie. Nasi przyjaciele pokonali w rewanżowym spotkaniu I rundy play-off Go Ahead Eagles 3-0. Spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy już w 28. minucie gry objęli prowadzenie. Na kolejne trafienia 3800 fanów musiało czekać do drugiej połowy. Najpierw Cornelisse podwyższył na 2-0, a następnie Knopper w 81 minucie ustalił wynik spotkania na 3-0. Teraz Den Haag czeka potyczka z VVV Venlo. Pierwszy mecz w Hadze już pierwszego maja. Rewanż 4.05.

Serie A: Juventus Turyn 5-2 Lazio Rzym
Juventus w pierwszej połowie zagrał koncertowo i uzyskał 4-bramkową przewagę. Do siatki trafiali kolejno Chiellini, Camoranesi, Del Piero i Trezeguet. Po zmianie stron przewaga "Juve" szybko stopniała do dwóch bramek. Gole dla Lazio zdobyli Bianchi i Siviglia. Dwie minuty przed końcem wynik meczu na 5-2 ustalił Chiellini i "Stara Dama" zainkasowała komplet punktów.