ME: ŁKS 3-1 Legia

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

W środę 30 kwietnia piłkarze Legii rozegrali półfinałowy mecz Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin. Tego samego dnia na boisko wybiegli również zawodnicy Młodej Ekstraklasy, którzy zagrali zaległe wyjazdowe spotkanie 19-tej kolejki z Łódzkim Klubem Sportowym. Podopieczni Jacka Mazurka ulegli gospodarzom 1-3, a honorową bramkę strzelił Radosław Mikołajczak. Kolejny mecz 4 maja o godz. 16:00. Młoda Legia będzie podejmować przy Łazienkowskiej chorzowski Ruch.
Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla legionistów, gdy prowadzenie zdobył już w 2. minucie Mikołajczak. Wydawało się, że podopieczni trenera Mazurka kontrolują przebieg spotkania, jednak w 24. minucie efektownym uderzeniem zza pola karnego popisał się Świątek, i było 1-1. Łodzianie wyczuli swoją szansę i rzucili się do ataku. Legioniści zaczęli grać nerwowo; po kolejnych 7 minutach błąd popełnił Gostomski, powracający do pełni dyspozycji po długiej przerwie spowodowanej kontuzją; po jego nieporozumieniu z jednym z obrońców drugiego gola dla ŁKS zdobył Maliszewski. W 39. minucie Gostomski wyskoczył do dośrodkowania, ale wypuścił piłkę z rąk, a z prezentu skorzystał doświadczony Mieczysław Sikora, podwyzszając na 3-1.

W przerwie meczu trener Mazurek próbował wstrząsnąć swoją drużyną, dokonując aż czterech zmian. Odbiło się to pozytywnie na grze drużyny, która nie traciła już tak wielu piłek oraz podejmowała liczne próby ataku. Niestety żadnej ze stworzonych w drugiej odsłonie meczu sytuacji nie udało się legionistom wykorzystać. Legioniści wrócili zatem do domu z pustym kontem, a w tabeli dalej zajmują ósmą lokatę.

ŁKS ME 3-1 (3-1) Młoda Legia
0-1 2' Radosław Mikołajczak
1-1 24' Adrian Świątek
2-1 31' Oktawian Maliszewski
3-1 39' Mieczysław Sikora

Legia: Gostomski (46. Łopusiewicz) - Frączczak Ż, Augustyn, Świdzikowski (75. Stoch), Tomczyk - Łanucha (46. Rawa), Zbozień, Woźniak (46. Wocial), Jezierski (66. Ściebura Ż) - Mikołajczak Ż - Cempa (46. Makles)