CWKS Legia pokonała Białe Orły aż 8-1 - fot. Raffi

Wyniki legijnej młodzieży

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W sobotni poranek swój mecz na Łazienkowskiej rozgrywała drużyna Legii z rocznika 1995, trenowana przez Dariusza Banasika. Przeciwnikiem w ramach rozgrywek Mazowieckiej Ligi Trampkarzy Młodszych był Znicz Pruszków. O rok starsi przeciwnicy zdecydowanie górowali fizycznie, legioniści nadrabiali zaś braki niezłym wyszkoleniem technicznym i taktycznym. Mimo licznych okazji nie zdołali jednak zdobyć gola, a przeciwnicy po dwóch kontrach zdobyli bramki, dające im zwycięstwo 2-0. Porażkę ponieśli również młodzicy CWKS, którzy mimo gry w przewadze 1 gracza nie zdołali tego wykorzystać i ulegli 1-2 SEMPowi Ursynów.

Mecz Młodych Wilków ze Zniczem Pruszków miał od początku interesujący przebieg. Legioniści walczący o wejście do półfinału Mistrzostw Mazowsza zaczęli z animuszem, śmiało atakowali pruszkowian. W 15. minucie idealną okazję miał Olek Jagiełło - za pierwszym razem trafił jednak w słupek, dobitkę obronił bramkarz, a dobitka Araka z 5 metrów była niecelna. Trzy minuty później Znicz zrewanżował się szybką kontrą, którą na bramkę zamienił Tomasz Tulej. Legioniści próbowali odrabiać straty, ale bez widocznego efektu. Podobnie było w drugiej połowie. Dwa razy blisko zdobycia bramki po stałych fragmentach gry był Kucharski, ale minimalnie chybiał. Jeden z dwóch ataków Znicza w drugiej połowie dał za to tej drużynie prowadzenie 2-0. Legioniści mieli jeszcze kilka niezłych okazji, szczególnie w 63. minucie, gdy jeden z graczy Młodych Wilków tak nieudolnie dobijał z 5 metrów strzał z rzutu wolnego, że piłka trafiła w obrońcę Znicza stojącego... z boku. Goście nie zachwycali grą mimo przewagi fizycznej, jednak grali na tyle solidnie, ze zdołali utrzymać dwubramkowe prowadzenie.

MLTM: Legia Warszawa 0–2 Znicz Pruszków
0-1 23 min. Tomasz Tulej
0-2 55 min. Jakub Nosal

Legia : Wandzel - Piórkowski (41. Piwowarczyk), Okieńczyc, Kucharski, Wilimowski - Dziewicki (55. Szałkowski), Milewski (36. Roliński), Zawal (46. Śmigielski), Parobczyk - Jagiełło, Arak (48. Stolarz)

Mecze dwóch najstarszych drużyn Młodych Wilków zostały przełożone z uwagi na udział w turniejach we Francji.

Dobrze w meczu z przedostatnim w tabeli Jastrzębiem Głowaczów poszło Młodym Wilkom z rocznika 1993. Zwycięstwo 2-0 pozostawia podopiecznych trenera Strejlaua na 7. lokacie w tabeli MLTS, ale z zaledwie 5 punktami straty do lidera, z którym zagrają na własnym boisku za tydzień.

Nie popisali się za to juniorzy młodsi CWKS, którzy mimo prowadzenia 2-0 do przerwy (gole: Witkowski i Czubak), ulegli 2-3 ostatniemu w tabeli MOSiR-owi Mińsk Mazowiecki. W drugiej części spotkania w drużynie Legii nastąpiły pewne roszady kadrowe. Niestety nie wpłynęły one najlepiej na drużynę, która straciła rezon i straciła trzy bramki, spadając z 2. na 3. lokatę i tracąc chyba szansę na awans do I ligi mazowieckiej.

Zupełnie przyzwoicie wypadli trampkarze młodsi, którzy z gorącego terenu wywieźli remis 1-1 z zawsze mocną w tym roczniku Unią Boryszew. Jedynego gola dla legionistów zdobył Bartłomiej Bogucki. Już w środę o 15:30 kolejne spotkanie - tym razem ze współliderującą Koroną HiD Ostrołęka. Jesienią wygrali ostrołęczanie. Czy tym razem dojdzie do rewanżu, przekonamy się za 3 dni na Oświatowej.

Słabo zagrali młodzicy CWKS, którzy przegrali 1-2 na boisku SEMPA II Ursynów. Legioniści szybko objęli prowadzenie, a następnie zdobyli drugiego gola, którego jednak nie uznał arbiter. Mimo wszystko wydawało się, że sytuacja jest pod kontrolą, zwłaszcza że sędzia wyrzucił z boiska jednego z graczy z Ursynowa. SEMP jednak wyrównał, a następnie, na 5 minut przed końcem meczu, objął prowadzenie 2-1. Legioniści w doliczonym czasie gry mieli ogromną szansę na wyrównanie, jednak nie zdołali wykorzystać rzutu karnego.

Ze zmiennym szczęściem walczyli żacy CWKS. W sobotę pierwsza drużyna osłabiona brakiem 5 podstawowych graczy, w zaledwie 8-osobowym zestawieniu uległa po zaciętym meczu 0-1 Olimpii Warszawa, która tym samym obroniła przed legionistami 3. miejsce w tabeli. W niedzielę druga drużyna, uzupełniona kilkoma graczami podstawowego składu, bez trudu poradziła sobie z Białymi Orłami. Drużyna z Żerania nie miała na boisku wiele do powiedzenia - dość powiedzieć, że już po 6 minutach gry było 3-0, a na boisku w polu pojawili się nawet dwaj rezerwowi bramkarze Legii.

Liga Żaków: CWKS II Legia (96/7) - UKS Białe Orły 8-1
(3-0, 1-0, 1-1, 3-0)

Bramki dla legionistów zdobyli: Sameryt, Strzemecki i Nowosad (po dwie) oraz Lipiński i Moszczyński

Legia: Bartosz Hoffmann - Maciej Ziemski, Piotr Strzemecki, Daniel Moszczyński, Tytus Lipiński (Kpt), Michał Kielak, Olek Zamojski, Roman Groński, Albert Nowosad, Jan Górski, Przemysław Hatka, Adrian Sameryt, Wojciech Bartosiak, Adrian Drewniak.