Grali przyjaciele

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec pożegnali się z ektraklasą i od nowego sezonu grać będą w III lidze. Grający obecnie w IV lidze "Portowcy", w walce o awans pokonali lokalnego rywala. Przed meczem miała miejsce premiera hymnu Pogoni, a spotkanie rozpoczęło się o symbolicznej godzinie - 19:48. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Olimpii z Radomiakiem. Juventus i Den Haag remisy w meczach u siebie uratowały w samych końcówkach spotkań.
I liga: Wisła Kraków 4-0 Zagłębie Sosnowiec
Pożegnanie Zagłębia z ekstraklasą nie wyszło najlepiej. Wisła szykująca się do pomeczowej fety mistrzowskiej pewnie pokonała sosnowiczan. Do przerwy sosnowiczanie przegrywali tylko 0-1. Niestety po zmianie stron dwa gole Pawła Brożka odebrały nadzieję graczom Zagłębia. Dobił ich Jirsak, strzelając czwartego gola na 3 minuty przed końcem. Niestety, za rok sosnowiczanie grać będą w III lidze.

III liga: Olimpia Elbląg 0-0 Radomiak Radom
Przed meczem fani Olimpii skandowali hasło "Piłka nożna dla kibiców" - identyczne hasło mieli na koszulkach zawodnicy. Chodzi oczywiście o spotkanie PP ze Stomilem, które pozwolono obejrzeć zaledwie 15 kibicom z Elbląga. W czasie meczu widniał transparent "Wracajcie do zdrowia" skierowany do tych, którzy zostali najbardziej poszkodowani podczas bestialskiej akcji policji. Było również płótno "STOP policyjnym katom". Z atrakcji ultras gospodarze zaprezentowali flagowisko. W sektorze gości pojawiło się kilkadziesiąt osób z Radomia z dwoma flagami. Na boisku nie działo się zbyt wiele i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

IV liga: Pogoń Szczecin 4-1 Stal Szczecin
Po porażce w PP z Flotą, kibice obawiali się o formę swoich zawodników. Niepotrzebnie. Derby Szczecina rozpoczęły się o symbolicznej godzinie, przypominającej rok powstania Pogoni. Przed meczem miała miejsce premiera hymnu "Portowców", wykonanego na żywo przez zespół Quo Vadis. Szczecinianie na spotkanie ze Stalą przygotowali również specjalną oprawę z sektorówką z herbem Pogoni, racami oraz transparentem "60 lat Pogoń w naszych sercach tkwi". Do poziomu publiczności dostosowali się również gracze, którzy w 20 minucie objęli prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 4-1, a bramki dla Pogoni zdobyli Rydzak 2, Tychowski i Przewoźniak.

Jupiler League: Den Haag 1-1 RKC Waalwijk
Piłkarze z Hagi walczą o powrót do Eredivisie. Niestety w pierwszym meczu u siebie nie zagrali najlepiej. Waalwijk objęło prowadzenie już w czwartej minucie spotkania. Przez kolejne to gospodarze dążyli do wyrównania i w końcu, na dwie minuty przed końcem, za sprawą Immersa udała im się ta sztuka. Spotkanie obejrzało 7300 widzów. Rewanż, w którym faworytem będzie rywal Den Haag, rozegrany zostanie w czwartek o 18.

Serie A: Juventus Turyn 1-1 Catania
Juve nie może zaliczyć meczu z Catanią do udanych. Remis z walczącą o utrzymanie drużyną chluby im nie przynosi. Goście objęli prowadzenie w 48 minucie gry, a wyrównująca bramka padła dopiero minutę przed końcem. Jej strzelec, Del Piero, awansował dzięki temu na pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.