Dariusz Brzostowski zastąpił kontuzjowanego Przyrowskiego - fot. Piotr Galas

Wymuszona zmiana bramkarza

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W czasie wczorajszego meczu o Puchar Ekstraklasy byliśmy świadkami dosyć nietypowej roszady w kadrze Dyskobolii. Otóż 20 minut przed końcem meczu, przy stanie 4-0 na korzyść grodziszczan, Jacek Zieliński dokonał zmiany bramkarza. Wszyscy zgromadzeni na stadionie byli przekonani, że zmiana ta miała jedynie umożliwić występ rezerwowemu golkiperowi z Grodziska. Okazało się jednak, że już przed meczem Sebastian Przyrowski nabawił się kontuzji. "Przyrowski przed meczem naciągnął mięsień grzbietu. Miało to miejsce na rozgrzewce i początkowo zastanawialiśmy się, czy nie dokonać zmiany w bramce.
Myślałem o tym również w przerwie, bowiem Przyrowski miał problemy nawet z wykopem piłki." - mówił na konferencji prasowej trener Dyskobolii. Ostatecznie zmiany Przyrowskiego na Brzostowskiego dokonano w 70 minucie gry.

W ostatniej minucie doliczonego czasu, Dariusza Brzostowskiego pokonał Aleksandar Vuković. "Nie mam żadnych pretensji do Darka. Bronił bardzo dobrze i jestem z jego występu zadowolony" - zakończył Zieliński.