Grali przyjaciele: Awans Den Haag

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Pogoni Szczecin, mimo obecności licznej grupy swoich kibiców w Stargardzie Szczecińskim, musieli uznać wyższość rywala. Zadowoleni nie może być również kibice Juventusu, który zamiast kompletu punktów, zaliczył tylko remis w Genui. Piłkarze CWKS-u przegrali natomiast w Raszynie z UKS Łady.

Powrót do Eredivie po rocznej przerwie wywalczyli piłkarze z Hagi. W trzecim, decydującym spotkaniu pokonali rywala do awansu, RKC Waalwijk.
Serie A: Sampdoria Genua 3-3 Juventus Turyn
Piłkarze Juventusu stracili dwa punkty w Genui - tak można powiedzieć po meczu z Sampdorią. Już po kwadransie gry, za sprawą Del Piero i Trezegueta, "Stara Dama" prowadziła 2-0. Jeszcze przed przerwą turyńczycy roztrwonili przewagę i gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 59 minucie czerwoną kartką ukarano gracza Juve, Sissoko (druga żółta). Mimo to, 6 minut później na prowadzenie ponownie wyszli przyjezdni. Skutecznie egzekwowany rzut karny przez Del Piero dał prowadzenie 3-2 piłkarzom gości. 10 minut przed końcem wyrównał Montella i obie drużyny podzieliły się punktami. Juventus zakończył sezon na trzecim miejscu. Królem strzelców Serie A został Alessandro Del Piero, z 21 bramkami na koncie.

IV liga: Błękitni Stargard Szczeciński 1-0 Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni Szczecin przegrali wyjazdowe spotkanie z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Mimo 300 kibiców ze Szczecina na trybunach, którzy nie żałowali gardeł, górą w tym meczu byli gospodarze. W pierwszej połowie fani nie doczekali się goli. Dopiero w 64 minucie Błękitni wyszli na prowadzenie, za sprawą nieporozumienia obrońcy i bramkarza Pogoni. Do końca meczu szalone ataki przeprowadzali "Portowcy", ale brakowało w nich precyzji. Kibice na trybunach zaprezentowali bardzo ładną oprawę. Były race, baloniki, serpentyny oraz sektorówka "Portowcy". Najefektowniej prezentował się jednak podświetlany foliowy napis "Granatowo-bordowy Stargard".

Liga okręgowa: UKS Łady 1-0 CWKS Legia
Piłkarze CWKS-u przegrali jedną bramką w spotkaniu rozegranym w Raszynie. Legioniści zajmują nadal przedostatnie miejsce w tabeli ligi okręgowej.

Jupiler League: Den Haag 2-1 RKC Waalwijk
Trzecie spotkanie play-off pomiędzy Den Haag a Waalwijk wyjaśniło, która z drużyn awansuje do Eredivisie. Górą byli nasi przyjeciele, którzy w decydującym pojedynku zwyciężyli przed własną publicznością 2-1. Dosyć długo wynik konfrontacji był nierozstrzygnięty. "Bociany" objęły prowadzenie w 72 minucie gry za sprawą Knoppera. 11 minut później na 2-0 podwyższył z rzutu karnego Yuri Cornelisse. Goście co prawda w 87 minucie zdobyli gola na 2-1, ale tym razem nie doprowadzili już do wyrównania i to Den Haag mógł świętować powrót do ekstraklasy po rocznej przerwie.

III liga: Ruch Wysokie Mazowieckie 1-1 Olimpia Elbląg
W wyjazdowym spotkaniu z Ruchem Olimpia zremisowała 1-1. Jedyną bramkę dla elblążan zdobył Damian Sędziak.