REKLAMA

Baza Legii na Hutniku? Decyzja na koniec maja

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Teren pomiędzy Wisłostradą a ul. Marymoncką o powierzchni 12 hektarów w końcu ma szansę na zmianę swojego wyglądu. Po latach marazmu i systematycznego niszczenia ma tam powstać centrum sportowo-rekreacyjne z prawdziwego zdarzenia, w którym prawdopodobnie znajdzie się także baza treningowa Legii. Wg projektu ma powstać boisko piłkarskie z zadaszoną trybuną na pięć tysięcy miejsc, dwa boiska treningowe z naturalną nawierzchnią i jedno ze sztuczną oraz czteropiętrowy hotel.
Będzie też możliwość późniejszego dobudowania dwóch mniejszych boisk treningowych dla dzieci oraz 200-metrowej bieżni lekkoatletycznej. "Na tym terenie ma funkcjonować kilka podmiotów. Swoją siedzibę chce zbudować tam PZPN. Około 15 mln zł chce zainwestować Legia w bazę treningową dla swoich zawodników i teren dla swojej akademii piłkarskiej. Na tym terenie na pewno pozostanie też Hutnik" – mówi Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Władze Bielan są bardzo życzliwe takiej inwestycji, ale stawiają jeden warunek: nowy ośrodek ma być dostępny dla mieszkańców miasta. "Formalnie dzielnica nie ma praw do tego terenu. Ale obiekt znajduje się na Bielanach i chcemy, żeby mogli z tego korzystać też mieszkańcy" – mówi Grzegorz Pietruczuk, członek zarządu dzielnicy. "Nie chcemy stworzyć zamkniętego obiektu. Tam powinny znaleźć się np. ścieżki rowerowe czy dla rolkarzy. Wiadomo, że przyjdą takie momenty, gdy dostęp do obiektu będzie ograniczony, np. w czasie zgrupowania reprezentacji, ale nie może być tak, że ośrodek zostanie ogrodzony płotem, a na nim pojawi się tabliczka z napisem: Teren prywatny, wstęp wzbroniony" – dodaje Pietruczuk.

Niedawno teren wizytowali prezes KP Legia Leszek Miklas i Paweł Kosmala, członek rady nadzorczej klubu, wiceprezes ITI. "O chęci inwestowania i modernizacji terenów Hutnika rozmawiamy już od dawna z władzami miasta, dzielnicy i samego Hutnika. Cały czas stoimy na stanowisku, że jeśli ma to być ośrodek szkoleniowy, chętnie w niego zainwestujemy i z niego będziemy korzystać" – mówi Paweł Kosmala. "Na razie czekamy na propozycje ze strony WOSiR. Wszystkim powinno zależeć na tym, aby wstydliwy, rozpadający się obiekt zmienić we wspaniały nowoczesny ośrodek" – dodaje prezes Kosmala.

Jeśli 28 maja Komisja Sportu i Rekreacji zaakceptuje pozytywnie projekt WOSiR, Rada Warszawy będzie mogła podjąć konkretne decyzje.
"Jeśli decyzje zapadną jeszcze w czerwcu, potrzebuję pół roku na przygotowanie spraw związanych z zamówieniami publicznymi, opracowaniem projektu, wyłonieniem wykonawcy. Wiosną przyszłego roku można by zacząć inwestować w część WOSiR, czyli tę, za którą odpowiada miasto. Ale Legia mogłaby nawet wcześniej zacząć prace na swojej części inwestycji" – mówi Janusz Kopaniak.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.