Grali przyjaciele

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Sobotnie popołudnie nie było udane dla naszych przyjaciół. Olimpia Elbląg doznała druzgocącej porażki z UKS SMS w Łodzi. Natomiast pewna zwycięstwa w IV lidze Pogoń Szczecin podzieliła się punktami na wyjeździe z Dębem Dębno.
III liga: UKS SMS Łódź 8-2 Olimpia Elbląg
Aż osiem bramek dali sobie wbić nasi przyjaciele z Elbląga! Rozmiar porażki jest tym bardziej zaskakujący, gdyż łodzianie to drużyna plasująca się w środkowej części tabeli. Do przerwy było 5-0 dla UKS-u. Po zmianie stron dwukrotnie do siatki trafił Sędziak, ale ostatecznie skończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Piłkarzy Olimpii wspierało 77 fanów z jedną flagą.
Tą porażką elblążanie całkowicie przekreślili szanse na awans do nowej II ligi. W przyszłym sezonie Olimpia będzie grać w nowo utworzonej III lidze.

IV liga: Dąb Dębno 1-1 Pogoń Szczecin
Pewna zwycięstwa w swej lidzie Pogoń Szczecin zremisowała na wyjeździe z Dębem. Do przerwy utrzymywał się rezultat bezbramkowy. W drugiej odsłonie prowadzenie gospodarzom dał Majewski. Po kwadransie "Portowcy" doprowadzili do remisu za sprawą Kowala. Później żaden z zawodników nie wpisał się na listę strzelców i oba zespoły dopisały sobie po punkcie. Na stadionie zebrało się ok. 3 tysięcy widzów, w tym ok. 200 fanów Pogoni. Miejscowi przygotowali oprawę spotkania i prowadzili głośny doping.