Oprawa na meczu CWKSu - fot. Ultra CWKS

Liga okręgowa: CWKS Legia 0-0 Błonianka

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś spotkaniu CWKS Legia Warszawa podzieliła się punktami z Błonianką Błonie. W pierwszej połowie grupa 400 kibiców oglądała wyrównane widowisko. Obie ekipy miały okazje do objęcia prowadzenia, ale ostatecznie zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 0-0. Po zmianie stron lekko przeważali legioniści, którzy przez cały mecz byli niesieni głośnym dopingiem. Niestety pudłowali nawet w bardzo dogodnych pozycjach, a w takiej sytuacji ciężko o korzystny rezultat. W efekcie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Legia awansowała na 15. miejsce w tabeli LO.

Już przed meczem czuło się na Oświatowej atmosferę święta, gdy kolejne grupy kibiców zdążały na kameralny obiekt Świtu. Na wejście piłkarzy fani przygotowali efektowną oprawę. Na boisku początkowo jednak emocji brakowało. Mecz był wyrównany, acz na przeciętnym poziomie, ale klarownych okazji do strzelenia goli brakowało. Dopiero w 28. minucie tuż przed bramką gości znalazł się nieobstawiony Kamil Karpiński, główkował jednak nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy to goście dwukrotnie mogli zdobyć gola.
Druga odsłona zaczęła się od kolejnego strzału graczy z Błonia, jednak potem inicjatywę przejęli legioniści, którzy zdawali się jednak sparaliżowani stawką spotkania - było ono praktycznie ostatnią szansą nawiązania kontaktu z bezpieczną strefą. Szczególnie dużo ataków (niestety bez pozytywnego efektu finalnego)szło lewym skrzydłem Legii, gdzie aktywni byli Kwiatkowski z Jasińskim. Ten pierwszy był po stałym fragmencie gry bliski zdobycia gola, gdy główkował minimalnie niecelnie. Dwukrotnie na bramkę Błonianki uderzał też Marcin Srebrnik. Goście dosć pewnie bronili się, a zagrażali głównie po rzutach rożnych, jednak bez efektu bramkowego. Tuż przed końcem meczu doskonałą okazję zmarnował Tomasz Świerczewski, który po rzucie wolnym wykonywanym przez Konrada Kucharczyka nie trafił do bramki ... z 4 metrów.
Remis 0-0 oddaje w pewnym stopniu przebieg i poziom meczu, ale nie urządza żadnej z drużyn. Legioniści mają już tylko teoretyczne szanse utrzymania w Lidze Okręgowej.

Skład Legii: Śmigasiewicz - Smoderek, Zdzieszyński, Gępczyński, Jasiński - Borowik (64. Piotrowski), K. Kucharczyk (Kpt), Zielonka, Kwiatkowski - Srebrnik (79' Świerczewski), Karpiński