Maciej Rybus doznał urazu ręki w meczu z Anglią - fot. Piotr Galas

eME U-19: Porażka młodych legionistów

Fumen, turi, źródło: własne/futbol.pl - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego do młodzieżowych mistrzostw Europy reprezentacja Polski przegrała 0-2 z rówieśnikami z Anglii. W spotkaniu zagrało czterech legionistów. Przemysław Wysocki oraz Kamil Majkowski wystąpili przez pełne 90 minut. Natomiast Maciej Rybus z powodu kontuzji został zmieniony przed końcem meczu. "W pierwszej połowie nieszczęśliwie upadłem i coś mi się stało w rękę. Mimo, że mnie bardzo bolało to chciałem dalej grać i wyszedłem na drugą połowę. Jednak nie dotrwałem do końca spotkania" - powiedział nam po meczu młody legionista.
Z kolei Wojciech Trochim pojawił się na murawie na ostatni kwadrans spotkania.

Obie bramki dla Wyspiarzy zdobył napastnik West Ham United Freddie Sears. Kolejne spotkanie już w środę o godz. 15:30 w Mińsku. Rywalem biało-czerwonych będzie gospodarz turnieju, Białoruś.

Anglia 2-0 Polska
1-0 - 28 min. Sears
2-0 - 86 min. Sears (k)

Polska: Krysiak - Wilczyński, Białas, Krychowiak, Wysocki - Matuszek, Sadlok, Majkowski, Rybus (78. Ciarkowski) - Wojciechowski, (73. Trochim), Białożyt (46. Kupisz)
Czerwona kartka: Ciarkowski 86. - zagranie ręką w polu karnym