Awans Pogoni do II ligi!

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Pogoń Szczecin rozegrała dziś rewanżowy mecz barażowy z Zatoką Puck o grę w nowej II lidze. "Portowcy" nie zmarnowali atutu własnego boiska oraz jednobramkowej zaliczki z pierwszego meczu. W obecności dwóch tysięcy fanów, szczecinianie wygrali 4-1 i wywalczyli awans. Do II ligi awansowały również m.in. GKS Tychy, Zawisza Bydgoszcz i Start Otwock. Pogoń w nowym sezonie występować będzie w zachodniej grupie II ligi. Naszym przyjaciołom serdecznie gratulujemy awansu!

Baraż o II ligę: Pogoń Szczecin 4-1 Zatoka Puck
Działacze Pogoni na decydujące o awansie do II ligi spotkanie podnieśli ceny wejściówek do 10 i 15 złotych. Nie spodowało się to fanom "Portowców" i rewanżowe spotkanie z Zatoką obejrzało zaledwie dwa tysiąca fanów. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości. To oni częściej gościli pod bramką szczecinian i raz po raz nękali bramkarza Pogoni, Wójcika. Gospodarze ograniczyli się do nieporadnych ataków, które w żaden sposób nie mogły zagrozić ekipie z Pucka. Mimo przewagi Zatoki, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Na szczęście o wiele lepiej nasi przyjaciele rozpoczęli drugą połowę. Trener Pogoni dokonał dwóch zmian - w miejsce Dymka wprowadził Parzego, a Przewoźniaka zastąpił Ropiejko. Portowcy ruszli w końcu do śmiałych ataków, które przyniosły efekt już w 49 minucie gry - uderzenie zza pola karnego Arkadiusza Jarymowicza przeszło między nogami bramkarza Zatoki i wylądowało w siatce. Już dwie minuty później szczecinianie prowadzili 2-0 - po rzucie wolnym piłka trafiła do Ferdinanda Chi-fona i ten strzałem w długi róg po raz drugi pokonał Kamila Biecke.

W 69 minucie Adamus zdobył kontaktową bramkę dla Zatoki. Pogoń nie pozwoliła rywalowi na rozwinięcie skrzydeł i już 5 minut później za sprawą wprowadzonego po przerwie Ropiejki, podwyższyła na 3-1. Wynik w 84 minucie meczu ustalił Ferdinand Chi-fon.