Fragment meczu CWKS-u w Płochocinie - fot. Raffi

PP: FC Płochocin 0-6 CWKS Legia

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś w Płochocinie meczu 1. rundy mazowieckiego Pucharu Polski drużyna CWKS-u Legii pokonała miejscowy FC aż 6-0. Cztery bramki dla "wojskowych" w pierwszej połowie strzelił kapitan drużyny Robert Zielonka kolejno w: 14, 33, 38 i 43 minucie. Kolejne trafienie dla Legii to samobójczy gol w 79 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Macieja Kuklewskiego, a minutę później wynik ustalił po solowym rajdzie Krzysztof Nowak. Spotkanie obejrzało blisko 250 widzów.

Spotkanie było kolejną okazją do przetestowania możliwości nowych graczy i zgrania ich z drużyną, jak i sprawdzenia umiejętności kilku juniorów z rocznika 1991 na różnych pozycjach i w konfrontacji z dorosłymi przeciwnikami (jak się okazało, większość z nich pokazała się w tym meczu z całkiem niezłej strony).

Od samego początku do ataku ruszyli legioniści. Po szybko zdobytej przez Zielonkę bramce gra nieco się uspokoiła. Ostatni kwadrans należał jednak zdecydowanie do podopiecznych trenera Walewskiego. Bramkę gospodarzy raz po raz dziurawił niezawodny "Zielony", który w pierwszej odsłonie zdobył w sumie aż cztery (!) trafienia, w tym dwukrotnie po podaniach kolegi z ataku, Kamila Karpińskiego. Zawodnicy FC Płochocin, choć ambitni, nie stawiali jednak poprzeczki zbyt wysoko.

Jako że z uwagi na prowadzenie 4-0 losy spotkania były już praktycznie przesądzone, po przerwie trener Legii desygnował na boisko kolejnych graczy z ławki. Mimo to tempo meczu początkowo przypominało końcówkę pierwszej połowy. Karpiński minimalnie niecelnie uderzał z dystansu, groźnie było też po akcji pozyskanego z Victorii Sulejówek Klukowskiego. W 56. minucie bardzo groźnie przymierzył z dystansu Adamuszewski, jednak piłka po strzale 16-letniego wychowanka przeszła tuż nad bramką. Chwilę później najlepszą okazję w tym meczu mieli gospodarze, jednak w sytuacji sam na sam przytomnością umysłu wykazał się Śmigasiewicz, wybijając piłkę na róg. Chwilę potem legioniści znowu byli w opałach, ale ich strzał głową był niecelny. W 64. i 66. minucie gracze FC ponownie zapędzili się pod bramkę Legii, uderzali jednak bardzo niecelnie. W odpowiedzi po wrzutce Nowaka uderzał Gochna. Podobnie jak w pierwszej połowie, końcówka należała już wyraźnie do legionistów. W 79. minucie rzut rożny wykonywał Maciej Kuklewski. Tor lotu piłki zmienił obrońca Płochocina, kompletnie myląc swojego bramkarza, a futbolówka wpadła do siatki. W chwilę po wznowieniu gry inny z juniorów CWKS, Krzysztof Nowak, popędził z przechwyconą piłką, wyszedł górą ze starcia z interweniującym obrońcą i ładnym strzałem z 14 metrów wpakował piłkę w okienko ustalając wynik spotkania na 6-0 dla CWKS.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski CWKS Legia podejmować będzie Ożarowiankę. Mecz już w najbliższą środę o 18:00 na nowym stadionie przy ul. Obrońców Tobruku 11 na Fortach Bema.

Skład Legii: 12. Paweł Śmigasiewicz - 9. Maciej Kuklewski, 2. Jakub Gępczyński, 10. Karol Guz, 17. Michał Jasiński - 13. Jerzy Adamuszewski (65' 18. Krzysztof Nowak), 3. Adam Czubak (46' 5. Paweł Lewandowski), 6. Marcin Brankiewicz, 11. Rafał Gochna (72' 8. Michał Czumaj) - 4. Kamil Karpiński (53' 7. Marcin Klukowski), 14. Robert Zielonka (kpt).