Ukraina 1-0 Polska

Bodziach - Wiadomość archiwalna

W towarzyskim spotkaniu reprezentacja Polski przegrała z Ukrainą we Lwowie 0-1. Była to pierwsza porażka naszej reprezentacji w pojedynkach z Ukrainą. Na meczu we Lwowie była kilkutysięczna grupa kibiców biało-czerwonych. Wśród nich także legioniści z reprezentacyjną flagą "Legia". W reprezentacji Polski 45 minut rozegrał Roger Guerreiro, który na placu gry pojawił się po przerwie. Gospodarze prowadzenie objęli tuż przed przerwą. Bardzo dobrze spisującego się Fabiańskiego na raty pokonał Krawczenko. Najlepszą okazję do zdobycia bramki Polacy mieli w pierwszych minutach, kiedy po strzale Smolarka Ukraińcy wybili piłkę z linii bramkowej.
Ukraina: Pjatow - Jarmasz, Mychałyk, Czyhrynskyj, Szewczuk - Nazarenko (70. Haj), Tymoszczuk (59. Łewczenko), Krawczenko (63. Kałynyczenko), Hołajdo - Woronin (46. Szewczenko), Miłewskyj (55. Homeniuk).

Polska: Fabiański - Golański (10. Kowalczyk), Dudka, Żewłakow, Kokoszka (46. Polczak), Krzynówek - Błaszczykowski (56. Majewski), Lewandowski, Murawski (46. Roger), Smolarek (46. Zahorski) - Jeleń (76. Pawłowski).