Młoda Jagiellonia 3-1 Młoda Legia

Bodziach, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Młodej Legii przegrali w spotkaniu 3. kolejki Młodej Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok 3-1. Podopieczni Piotra Strejlaua i Dariusza Banasika stracili bramkę już w 10 minucie meczu za sprawą Michała Hryszki, który pokonał Jacka Skrzyńskiego. Wyrównał 4 minuty później Mikel Arruabarrena. Wynik 1-1 utrzymał się tylko do 35 minuty, kiedy Hryszko ponownie wyprowadził białostoczan na prowadzenie. Trzeciego gola dla gospodarzy zdobył w 70 minucie Michał Fidziukiewicz 20 minut przed końcem meczu. Spotkanie obejrzało 200 widzów.
Było to pierwsze spotkanie, które Młoda Legia przegrała na boisku. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce legioniści pokonali Polonię 3-1, a tydzień później Odrę 1-0. Wynik tego ostatniego meczu został zweryfikowany jako walkower na korzyść wodzisławian. W meczu z Jagiellonią trenerzy Młodej Legii wystawili do gry dwóch zawodników bez polskiego paszportu.

Kolejne spotkanie Młoda Legia rozegra w najbliższą środę o godzinie 17. W ramach rozgrywek o Puchar Polski Legia podejmie na Łazienkowskiej I-ligowy Motor Lublin.

Jagiellonia : Gikiewicz - Norambuena, Mogielski, Grzybowski, Król (66. Sulkowski) - Renusz, Hryszko (88. Świderski), Ambrożewicz, Dołubizna (70. Gudewicz) - Steć, Fidziukiewicz.

Legia: Skrzyński (46. Machnowskyj) - Descarga, Lewandowski, Świdzikowski, Zaborowski (46. Górski), Muszyński (46. Łanucha), Zbozień (70. Stoch), Smoliński (46. Banasiak), Jezierski - Chałas (70. Kozub), Arrauabarrena.

Sędzia: Grzegorz Pożarowszczyk.