Grali przyjaciele

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Zwycięską passę podtrzymali piłkarze Olimpii Elbląg, którzy pewnie wygrali siódmy mecz z rzędu. Złą passę (4 mecze bez wygranej) przerwali sosnowiczanie, który w pierwszym meczu pod wodzą Miroslava Copjaka pokonali Lechię Zielona Góra. Bez punktów, po słabym meczu piłkarze Pogoni. Pewnie zwyciężyli gracze Den Haag, którzy przed własną publicznością zdobyli komplet punktów w meczu z AZ Alkmaar. Niedzielę udanie zakończyli gracze Juventusu, którzy pokonali Udinese.

Eredivisie: Den Haag 3-0 AZ Alkmaar
Po powrocie do holenderskiej ekstraklasy Den Haag radzi sobie bardzo dobrze. Dzisiaj "Bociany" pewnie pokonały przed własną publicznością AZ Alkmaar. Gospodarze objęli prowadzenie w 54 minucie gry po golu Richarda Knoppera (goście grali już wtedy w 10., po tym jak czerwoną kartką ukarany został Brett Holman). W 71 minucie do bramki Alkmaar trafił Cornelisse, a pięć minut przed końcem wynik na 3-0 ustalił Hursut Meric. Spotkanie obejrzało 7833 widzów.

II liga: Pogoń Szczecin 0-2 Elana Toruń
Pogoń przegrała drugi mecz u siebie. Spotkanie z Elaną rozpoczęło się bardzo niedobrze dla "Portowców". Już w pierwszej minucie na prowadzenie wyszli gości - gola zdobył Charzewski. Pogoń przez całe spotkanie grała słabo i 20 minut przed końcem straciła drugiego gola. Szansa na honorowe trafienie pojawiła się w ostatniej minucie, ale Ropiejko trafił najpierw w słupek, a Jankowski dobijał w poprzeczkę. Spotkanie obejrzało 2 tysiące widzów. W środę Pogoń zagra u siebie z Zagłębiem Sosnowiec.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 1-0 Lechia Zielona Góra
Piłkarze Zagłębia po czterech meczach bez wygranej w końcu zdobyli komplet punktów. Wygrana u siebie z Lechią Zielona Góra nie przyszła jednak łatwo. Goście w 47. minucie stracili jednego zawodnika - Krystian Głowania za dwie żółte kartki musiał opuścić boisko. Sosnowieczanie dopiero 8 minut przed końcem strzelili zwycięskiego gola. Do bramki Lechii trafił Rafał Bałecki. Było to pierwsze spotkanie Zagłębia pod wodzą Miroslava Čopjaka. Na trybunach zasiadło 1300 widzów (najtańsze bilety kosztowały tym razem 5 złotych).

III liga: Olimpia Elbląg 5-0 Orzeł Kolno
Piłkarze Olimpii pewnie pokonali kolejnego rywala w III lidze. Przed własną publicznością Olimpijczycy wygrali aż 5-0 i tym samym odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu. Aż cztery bramki dla naszych przyjaciół zdobył Piotr Trafarski. Jedną bramkę strzelił Krzysztof Biegański.

Serie A: Juventus Turyn 1-0 Udinese
Po remisie z Fiorentiną, tym razem "Stara Dama" sięgnęła po komplet punktów. Pomimo sporej przewagi "Starej Damy", gospodarzom tylko raz udało się pokonać bramkarza gości. Uczynił to w 67 minucie Amauri. Po wygranej "Juve" awansowało na 6. miejsce w tabeli.