Młoda Legia pokonała młodzieżową reprezentację Polski 3-0 - fot. Raffi

Sparing: Młoda Legia 3-0 Polska U-21 (video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś w Legionowie sparingowym meczu, Młoda Legia pokonała reprezentację Polski do lat 21 3-0 (1-0). W Legii zagrało kilku testowanych piłkarzy, a także wyróżniający się zawodnicy Młodych Wilków. W drugiej połowie bramki Legii bronił Oskar Kędzierski z Kosy Konstancin. Pierwszą bramkę dla Legii strzelił napastnik Agrykoli, Paweł Bylak. Ten sam, który w niedzielę zdobył jedynego gola w meczu Agrykoli z Młodymi Wilkami 91, a w obecnym sezonie ma na swoim koncie już, bagatela, 35 trafień. Na placu gry pojawił się również Łukasz Grzybowski, który na początku rundy wiosennej zagrał w paru meczach Młodej Ekstraklasy.

To kolejny tej wiosny pojedynek Młodej Legii z szeroką kadrą młodzieżową Polski. Po meczu z trzecioligowcami przyszedł jednak czas na trudniejszy egzamin, gdyż podopiecznym trenerów Strejlaua i Banasika przyszło walczyć głównie z graczami z 1 i 2 ligi, oraz Młodej Ekstraklasy. W składzie Legii znalazło się za to 3 graczy testowanych oraz po 4 zawodników z roczników 1991 i 1992 Młodych Wilków. trener Zamilski podzielił swoich zawodników na dwie grupy - pierwsza z nich (w składzie m.in. z Maciejem Gostomskim) rozegrała sparing z Młodą Polonią (wygrywając 4-2), zaś druga wyszła na spotkanie z legionistami.

Legia prowadzenie mogła objąć już w 1. minucie meczu - po rozpoczęciu gry w pole karne wpadł Michał Żyro, ale podczas oddawania strzału został sfaulowany. Rzutu karnego nie wykorzystał niestety Daniel Jezierski. Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Reprezentanci z rzadka zapuszczali się pod pole karne Legii, a większość dośrodkowań przechwytywali nasi obrońcy i Cezary Osuch. Pod drugą bramką było gorąco po ofensywnych wejściach Jezierskiego i Żyry, długo jednak utrzymywał się bezbramkowy remis. Legioniści objęli prowadzenie w 39. minucie, kiedy po rajdzie Żyry, piłka trafiła do Jezierskiego, a ten dograł ją do Pawła Bylaka. Napastnik Agrykoli nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki rywala.

Dużo ciekawiej rozpoczęła się druga odsłona. Bylak znalazł się w sytuacji sam na sam, ale oba jego uderzenia obronił Grzegorz Sandomierski. Niedługo potem Damian Łanucha obiegł Grzegorza Piesio i celnie uderzył z prawej strony w długi róg po dograniu Mateusza Rosłonia, podwyższając na 2-0. Minutę wcześniej ta sama dwójka legionistów przeprowadziła niemal identyczną akcję, ale wtedy strzał Łanuchy o centymetry minął słupek. Groźne strzały oddawali również Rosłoń, Eryk Stoch i Piotr Wasikowski. Młodzieżowcy kilkakrotnie zagrozili zaś naszej bramce po rzutach wolnych, jednak dwukrotnie piłkę przechwycił Oskar Kędzierski, w pozostałych zaś przypadkach celowniki podopiecznych trenera Zamilskiego były niedokładnie ustawione.

Wynik został ustalony w 64 minucie spotkania. Po dośrodkowaniu Piotra Wasikowskiego na ósmy metr, piłkę głową między nogami bramkarza posłał Damian Łanucha. Zwycięstwo legionistów jest w pełni zasłużone, cieszy solidna postawa wielu zawodników, w tym również tych testowanych, zarówno z Młodych Wilków, jak i z innych klubów.

Młoda Legia 3-0 (1-0) Polska U-21
1-0 39 min. Paweł Bylak (as. Daniel Jezierski)
2-0 49 min. Damian Łanucha (as. Mateusz Rosłoń)
3-0 64 min. Damian Łanucha (as. Piotr Wasikowski)

I połowa: Cezary Osuch - Wojciech Lisowski [MW92], Tomasz Lewandowski (30. Damian Zbozień), Łukasz Grzybowski [Hetman Białystok], Bartosz Widejko [MW92] - Michał Żyro [MW92], Patryk Kamiński (30. Maciej Świdzikowski), Adam Banasiak (30. Daniel Łukasik [MW91]), Daniel Jezierski - Adrian Rajczak [MW91], Paweł Bylak [Agrykola].

II połowa: Oskar Kędzierski [Kosa] - Wojciech Lisowski (60. Maciej Tomczyk), Damian Zbozień (60. Mateusz Lisiecki [MW91]), Maciej Świdzikowski (60. Dawid Okpara), Bartosz Widejko (60. Rafał Zaborowski) - Damian Łanucha, Łukasz Grzybowski (60. Eryk Stoch), Daniel Łukasik (60. Filip Barski), Piotr Wasikowski - Mateusz Rosłoń [MW91], Paweł Bylak (60. Jakub Rozwandowicz [MW92]).