Legia 92 9. na turnieju w Lille

źródło: ussa-football.com / własne - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki z rocznika 1992 uczestniczyły od piątku do poniedziałku w 13. edycji corocznego turnieju U-16 organizowanego przez francuski klub US Saint-Andre-lez-Lille. W pojedynkach grupowych podpieczni Krzysztofa Dębka i Radosława Kucharskiego najpierw zremisowali z późniejszym triumfatorem, Lille OSC tracąc gola w ostatniej minucie, a następnie ulegli 0-1 FC Sevilla i nie zdołali awansować do ćwierćfinałów. W walce o miejsca 9-12 legioniści rozprawili się bez trudu z gospodarzami, a następnie pokonali 3-0 Olympique Marsylia. W meczu finałowym Lille wygrało 3-2 po rzutach karnych z Crveną Zvezdą Belgrad.

Spotkania rozgrywano w systemie 2x20 minut. Mimo dalszego miejsca w doborowej stawce 12 czołowych drużyn z całej Europy, a nawet Meksyku, legioniści nie pokazali się ze złej strony, o czym świadczy chociażby bilans bramkowy: 8-2. Decydująca okazała się minimalna porażka z Sevillą. Po dwa gole w turnieju zdobyli Mateusz Tietz i Rafał Wolski, a po jednym tradfeniu dołożyli: Paweł Broniszewski, Bartłomiej Kursa, Jakub Rozwandowicz i Michał Żyro. Teraz juniorów młodszych Legii czeka walka na krajowych boiskach - wobec kolejnego remisu Pogoni Siedlce choć jedno zwycięstwo w 2 ostatnich meczach da legionistom awans do 1/4 mistrzostw Polski juniorów młodszych. Niestety w ostatnich meczów kolegów nie wspomogą Rozwandowicz i Mizgała, którzy odnieśli w trakcie turnieju urazy.