Młode Wilki 93 rozbiły Olimpię Elbląg 6-0 - fot. Raffi

Młodzież: mecze niedzielne (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Niedziela nie obfitowała wprawdzie w mecze młodzieżowe, ale emocji sportowych nie zabrakło. Na Łazienkowskiej, po ciekawym spotkaniu Młode Wilki 93 (wspomagane przez kilku młodszych graczy) poradziły sobie z rówieśnikami z Olimpii Elbląg, wygrywając 6-0 i prezentując - zwłaszcza w pierwszej połowie - bardzo dobrą postawę.

Młode Wilki 96 wygrały dziś z kolei w prestiżowym turnieju Umbro Cup w Krakowie, pokonując w finale Lechię Gdańsk. Więcej informacji i filmy wkrótce.

Fotoreportaż ze sparingu Legia 93 - Olimpia Elbląg - 15 zdjęć

Legia 93/4 6-0 (4-0) Olimpia Elbląg 92/3/4
1-0 4 min. Kamil Rozmus (as. Dawid Dzięgielewski z rzutu rożnego)
2-0 15 min. Maciej Prusinowski (as. Michał Grudniewski)
3-0 33 min. Michał Rzuchowski (as. Paweł Żywko)
4-0 37 min. Dawid Dzięgielewski (as. Maciej Prusinowski)
5-0 48 min. Norbert Misiak (as. Radosław Paczuski)
6-0 90 min. Marko Lukač (as. Nikola Todorović)
(grano 2x45 min.)
Skład Legii:
I połowa: Wienczatek - M. Grudniewski, Rozmus [94], Latos (Kpt), Kuklewski - Kępka, Gąsior, Prusinowski, Rzuchowski, Kalinowski, Żywko - Dzięgielewski
II połowa: Wienczatek - Gołębiewski, zawodnik testowany, Rozmus [94](70' Latos), Przysowa [94] - Paczuski (63' Todorović), Ochman [94], Siwak (Kpt), Misiak [94] - Kalinowski - Lukač.

W niedzielę miał się odbyć sparing juniorów młodszych z Jagiellonią. Na skutek epidemii trzeba było jednak mecz odwołać. Udało się jednak zaaranżować mecz ze zdobywcami 3. lokaty na tegorocznym turnieju Remes Cup i aktualnymi liderami Warmińsko-Mazurskiej Ligi Juniorów Młodszych, Olimpią Elbląg. Obie drużyny oparte były głównie na graczach rocznika '93, ale uzupełniali je gracze o rok młodsi, a w przypadku Olimpii również pięciu o rok starszych. W pierwszej połowie Dzięki ciągłemu pressingowi i grze z pierwszej piłki legioniści szybko objęli prowadzenie, a następnie powiększyli je do czterech bramek (za sprawą kolejno: testowanego Kamila Rozmusa, Macieja Prusinowskiego, Michała Rzuchowskiego i Dawida Dzięgielewskiego). Mecz miał stosunkowo wysokie tempo, nie brakowało walki nawet w parterze. Legioniści oddawali dużo strzałów z dystansu (m.in. Rzuchowski, Dzięgielewski, Gąsior, Kuklewski, Kępka), prowadzili również dużo akcji skrzydłami, szczególnie po prawej stronie. Goście dwukrotnie zagrozili naszej bramce, ale skończyło się na trafieniach w słupek i poprzeczkę bramki strzeżonej przez Oliego Wienczatka.

Druga połowa zaczęła się dla legionistów (którzy rozpoczęli ją w niemal całkowicie zmienionym zestawieniu) doskonale, od piątego trafienia. Później było już nieco mniej emocji. Legioniści atakowali, ale byli nieskuteczni. Goście kilkakrotnie groźnie skontrowali, ale na posterunku był Wienczatek, broniąc trzykrotnie w sytuacjach sam na sam. W końcówce wynik ustalił na 6-0 Marko Lukač, który już wcześniej pięciokrotnie miał okazję do pokonania golkipera elbląskiego, a tym razem pewnie wykończył akcję Nikoli Todorovicia. Trzeba przyznać, że wysoki wynik może byc nieco mylący - legioniści zagrali bardzo dobrze, ale drużyna gości (która rozgrywki zakończyła już miesiąc temu, z kompletem zwycięstw) też miała wiele atutów, których nie zdołała jednak dzisiaj pokazać w pełni, ani wykorzystać stworzonych przez siebie okazji.

Fotoreportaż z meczu Legia 93 - Olimpia Elbląg - 15 zdjęć Raffiego

Umbro Cup - dzień 2:

1/4: Legia 2-0 Korona Kielce
1/2: Legia 0-0 k.2-0 Śląsk Wrocław
Finał: Legia 2-1 Lechia Gdańsk

gole dla Legii: Kamil Anczewski 3, Michał Suchanek 3, Jakub Nidzgorski 2, Eryk Rakowski 2, Arek Najemski 1, Mateusz Baranowski 1.

Legioniści drugiego dnia mocno obsadzonego turnieju w Skotnikach spisywali się jeszcze lepiej, niż w sobotę. Odnosząc komplet zwycięstw awansowali do finału, w którym zagrali z Lechią Gdańsk. Już w pierwszej akcji meczu podopieczni Marcina Pawliny i Tomasza Grudzińskiego objęli prowadzenie, a niedługo potem podwyższyli na 2-0. Później inicjatywę próbowali przejąć gdańszczanie, ale zdołali zdobyć tylko jednego gola. Tym samym triumfatorami turnieju Umbro Cup zostali legioniści.

W meczu o 3. miejsce Śląsk Wrocław pokonał Arkę Gdynia. Pozostałe drużyny warszawskie zajęły odpowiednio: 9. (Unia), 11. (SEMP Ursynów) i 14. (Polonia) lokaty w stawce 20 drużyn. Warto odnotować udany debiut w Legii pozyskanego z Agrykoli reprezentanta Mazowsza, środkowego pomocnika Kamila Anczewskiego, który wraz z Michałem Suchankiem był najlepszym strzelcem naszej drużyny.