Młode Wilki 98 rozbiły Agrykolę 9-1 - fot. LegiaLive!

Młodzież: Legia 98 9-1 Agrykola

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W jedynym rozegranym dziś spotkaniu młodzieżowym legijna drużyna żaków rozgromiła przy Łazienkowskiej 9-1 Agrykolę. Wprawdzie prowadzenie objęli z początku goście, ale po naregulowaniu celowników Młode Wilki szybko uzyskały prowadzenie i powiększały je do samego końca. Po trzy bramki i asystę zaliczyli Czarek Sauczek i Olek Waniek.
W tabeli rozgrywek legioniści prowadzą z kompletem punktów, wyprzedzając wyraźnie Unię i CWKS Legię.

Legia 98 9-1 (3-1) Agrykola Warszawa 98
Gole dla Legii: Cezary Sauczek x3, Aleksander Waniek x3, Igor Korczakowski x2, Mateusz Leleno.

Legia: Kamil Ceran - Stanisław Ławcewicz, Mateusz Żyro - Mateusz Leleno, Szymon Świerszcz, Igor Korczakowski - Patryk Kaniecki oraz Jan Balawejder - Robert Najemski, Piotr Dróżdż, Aleksander Waniek, Cezary Sauczek, Wiktor Wiszorowski.
Trener: Ernest Waś

Od samego początku przewagę uzyskali legioniści. Dobrze skoncentrowani przeciwnicy zdołali jednak po jednej z kontrakcji objąć niespodziewanie prowadzenie. Legioniści szybko rzucili się do odrabiania strat, ale nie wykorzystali aż sześciu dogodnych sytuacji i do końca pierwszej kwarty wynik nie uległ już zmianie. Drugie 15 minut to zbliżony obraz gry, ale dużo lepsza skuteczność podopiecznych Ernesta Wasia. Na przerwę, dzięki dwóm trafieniom Czarka Sauczka i jednemu Igora Korczakowskiego, legioniści schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa miała już zdecydowanie jednostronny przebieg. Wprawdzie goście mieli przebłyski ciekawej gry, ale legioniści dysponujący dużo bardziej wyrównanym składem, którym trener mógł praktycznie dowolnie żonglować, nie mieli litości i aplikowali gola za golem. Klasycznego hat-tricka zaliczył Olek Waniek, swoje trzecie trafienie zaliczył również Sauczek, a kolejne gole dołożyli: Korczakowski i Mateusz Leleno. Tym samym Młode Wilki 98 przedłużyły zwycięską passę, trwajacą... od początku sezonu. W najbliższy piątek o 18 czeka je kolejne spotkanie na Łazienkowskiej, tym razem z SEMPem Ursynów. Za dwa tygodnie - turniej "Białe Orły Cup" na Konwiktorskiej, w doskonałej międzynarodowej obsadzie.