Młodzież: Agrykola 0-7 Legia 97

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Doskonale rozpoczęli rundę jesienną trampkarze młodsi z rocznika 1997 Młodych Wilków. W meczu rozegranym przy Myśliwieckiej w strugach deszczu pokonali aż 7-0 Agrykolę. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte praktycznie po 20 minutach, kiedy to Legia prowadziła już 4-0. Przed przerwą padł jeszcze jeden gol, zaś w drugiej części gry, grając już na większym luzie i w przemeblowanym składzie, legioniści dołożyli dwa kolejne trafienia.

W spotkaniu zadebiutowało 3 nowych zawodników, którzy wzmocnili drużynę latem - Mateusz Wieteska (dotychczas Pogoń Grodzisk Maz.), Maciej Wojczuk (Top-54 Biała Podlaska) i Aleksiej Kuncewicz (KKS Jelenia Góra). Wszyscy wpisali się na listę strzelców. Warto dodać, że w poprzednim meczu obu drużyn, w rundzie wiosennej Agrykola wygrała 3-2 i została wicemistrzem Warszawy. Tym razem legioniści zaprezentowali zdecydowanie lepszą organizację gry i umiejętności techniczne, a przez dość uważną grę w obronie nie pozwalali gospodarzom zbyt często na rozwinięcie skrzydeł. Dość powiedzieć, że pierwszy strzał, i to bardzo niecelny, gracze MKS oddali dopiero w 26. minucie. Do tego momentu Legia zdążyła stworzyć sobie 10 sytuacji bramkowych, z których blisko połowę wykorzystała. Poza groźnym lobem w końcówce pierwszej połowy Agrykola nie zagroziła właściwie bramce Legii. Warunki pogodowe zdecydowanie przeszkadzały w rozgrywaniu płynnych akcji, ale efektownych zagrań i tak nie zabrakło. W drugiej połowie przewaga Legia nie była już tak przygniatająca, ale i tak Kuba Wojcieszak tylko dwa razy był zmuszony do interwencji. Legioniści wykorzystali dwie okazje bramkowe i zdobyli łącznie aż 7 goli. Cieszy szczególnie poprawiająca się organizacja i szybkość gry legionistów. W najbliższy weekend podopieczni Bernarda Kapuścińskiego zmierzą się z Prochem Pionki, na własnym boisku.

Agrykola 97 0-7 (0-5) Legia 97
0-1 4 min. Eryk Więdłocha (głową, as. Michał Podlecki z rzutu rożnego)
0-2 12 min. Patryk Kostrzanowski (as. Michał Podlecki z rzutu rożnego)
0-3 17 min. Eryk Więdłocha (as. Kacper Krasuski)
0-4 19 min. Mateusz Wieteska (karny po faulu na Eryku Więdłosze)
0-5 31 min. Aleksiej Kuncewicz (as. Kamil Wiśniewski)
0-6 51 min. Krzysztof Mamla (as. Artur Zabłocki)
0-7 65 min. Maciej Wojczuk (as. Mateusz Wieteska)

Legia: Jakub Wojcieszak - Artur Zabłocki, Patryk Kostrzanowski, Marek Piątek, Dawid Witkowski (48’ Konrad Zaradny) - Kacper Krasuski (36’ Maciej Wojczuk), Michał Podlecki, Mateusz Wieteska, Aleksiej Kuncewicz - Kamil Wiśniewski (36’ Krzysztof Mamla), Eryk Więdłocha (48’ Maks Brzosko)