Młodzież: mecze sobotnie (foto+ video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Niemal wszystkie drużyny młodzieżowe Legii wygrały dziś swoje spotkania. Młode Wilki 97 rozgromiły Deltę 12-0, a ich koledzy z rocznika 2000 wygrali z "diabełkami" aż 14-0! Juniorzy starsi rozgromili 9-0 OKS Otwock, trampkarze z rocznika 95 Młodych Wilków wygrali 4-2 na boisku Zwaru, a ich rówieśnicy z CWKS wygrali 5-0 z Mszczonowianką. Najmłodsza drużyna MW pokonała 3-1 rówieśników z Drukarza '01. Multimedia z meczów wkrótce.
Legia 92/3 9-0 (5-0) OKS Otwock - Zdjęcia z meczu
1-0 6 min. Michał Kępka (as. Maciej Prusinowski)
2-0 10 min. Kamil Kamiński (as. Michał Grudniewski)
3-0 20 min. Michał Kępka (as. Kamil Kamiński)
4-0 25 min. Kamil Kamiński (as. Maciej Prusinowski)
5-0 28 min. Kamil Kamiński (as. Michał Kępka)
6-0 49 min. Karol Grudniewski (dobitka strzału Bartłomieja Czarneckiego)
7-0 75 min. Dawid Dzięgielewski (as. Mateusz Długołęcki)
8-0 81 min. gol samobójczy (as. Bartłomiej Gołębiewski)
9-0 90+2 min. Marko Lukač (as. Bartłomiej Gołębiewski)

Legia: Wienczatek - M. Grudniewski (46' Gołębiewski), Długołęcki, Michalak [92], Todorović - Kępka (46' Lukač), Rzuchowski (46' Siwak), Latos, Karniszewski [92] (46' Dzięgielewski) - Prusinowski (46' K. Grudniewski) - Kamiński (46' Czarnecki)

Drużyna z Otwocka nie postawiła zbyt wysokich wymagań legionistom, którzy zwycięstwo zapewnili sobie już w pierwszej połowie spotkania. Już w przerwie trener Dębek zmienił większość zawodników, ale i tak drużyna Młodych Wilków całkowicie dominowała na boisku, pozwalając gościom, na zaledwie jeden groźny strzał z dystansu, do tego dopiero w 90. minucie. Gdyby legioniści uderzali niekiedy w mniej sygnalizowany sposób, mogliby strzelić nawet drugie tyle bramek.

Zwar Międzylesie 2-4 (1-1) Legia 95 - Zdjęcia z meczu
0-1 17 min. Aleksander Jagiełło (rzut karny po faulu na Przemysławie Chmielewskim)
1-1 24 min. Karol Skóra (as. Kamil Dmowski)
1-2 46 min. Aleksander Jagiełło (as. Przemysław Chmielewski)
1-3 51 min. Przemysław Chmielewski (as. Aleksander Jagiełło)
1-4 58 min. Robert Śmigielski (as. Przemysław Chmielewski)
2-4 69 min. Bartek Kaszubowski (as. Kamil Dmowski)

Legia: Śmiłowski - Waszkiewicz, Dziewicki (Kpt), Piórkowski, Juźwik - Milewski (53' Piwowarczyk), Stolarz, Parobczyk, Jagiełło - Chmielewski, Śmigielski

Grający w mocno okrojonym (zaledwie 1 rezerwowy z pola!), głównie przez kontuzje i choroby, składzie legioniści zmierzyli się w sobotę z mającą w swoich szeregach kilku groźnych zawodników drużyną Zwaru. Początek spotkania to wzajemne mierzenie sił. Sygnał do ataku dał legionistom Rafał Parobczyk, trafiając w poprzeczkę. Niedługo potem w polu karnym ściągany był Przemysław Chmielewski, a podyktowana jedenastkę pewnie wykorzystał Olek Jagiełło. Jeszcze przed przerwą gospodarze stworzyli sobie dwie bardzo dogodne sytuacje, aż w końcu wyrównali po strzale Kamila Dmowskiego i dobitce Karola Skóry, ale Legia mogła odzyskać prowadzenie - niestety strzał Jagiełły został odbity na poprzeczkę.

Druga połowa to w pierwszych minutach lepsza gra legionistów. Szybko zdobyte gole Jagiełły, Chmielewskiego i Śmigielskiego praktycznie rozstrzygnęły mecz. Dość pewnie grająca obrona Legii zaspała tylko raz - i po podaniu Dmowskiego akcję zamknął na prawym skrzydle Kaszubowski. W końcowych sekundach gry naszych defensorów wyręczył z kolei Parobczyk, dobrze asekurując dalszy słupek przy stałym fragmencie gry. Warto dodać, że Chmielewski grał dziś z niewyleczonym przeziębieniem, a mimo tego zdobył gola, a przy pozostałych trzech asystował, nie do przecenienia są również dwa gole, asysta i bardzo dobra gra Olka Jagiełły. Mimo nieco eksperymentalnego składu legioniści zagrali nieco lepiej i uzyskali dzięki temu lepszy wynik niż w spotkaniu z KS Piaseczno. Ta ostatnia drużyna uległa dziś 0-1 Wiśle Płock i tym samym bez porażki pozostają już tylko Mazur Karczew (gra w niedzielę z Agrykolą) i Unia Warszawa, która jutro zmierzy się z SEMPem.

CWKS Legia 95 5-0 (1-0) Mszczonowianka Mszczonów
1-0 29 min. Adam Słowik (as. Daniel Katri)
2-0 41 min. Bartłomiej Sosnowski (as. Adam Słowik)
3-0 47 min. Robert Melich (as. Bartłomiej Sosnowski)
4-0 65 min. Michał Kułakowski (as. Karol Kubicki)
5-0 80 min. Marcin Dołoszyński (as. Karol Kubicki)

CWKS Legia: Przesmycki (65' Dobiesz) - Nowakowski (Kpt), Gołębiowski, Olszak, Przygoda - Słowik (62' Sysik), Puza (51' Jaworek), Kubicki, Katri (51' Kułakowski) - Sosnowski (69' Koluch), Melich (51' Dołoszyński)

Druga z rzędu wysoka wygrana podopiecznych trenera Piotra Zasady, którzy już do przerwy prowadzili 1-0 po golu Słowika, a do tego dwukrotnie trafili w słupek. Po przerwie skuteczność była lepsza i to zapewniło bardzo pewną i zasłużoną wygraną 5-0. Po trzech kolejkach legioniści mają na koncie 6 punktów.

Legia 96 4-0 (3-0) Pogoń Siedlce - Zdjęcia z meczu
1-0 7 min. Arkadiusz Najemski (rzut karny po faulu na Kamilu Anczewskim)
2-0 22 min. Eryk Rakowski (as. Daniel Turżonek)
3-0 36 min. Kamil Anczewski (as. Kevin Ozga)
4-0 70 min. Daniel Turżonek (as. Eryk Rakowski)

Legia: Jędraszczak (60' Koncki) - Ozga, Najemski (48' Podlecki [97]), Gorczyca, Baranowski - Rakowski, Podsiadło, Makowski (48' Wieteska [97]), Mlonek - Turżonek, Anczewski (41' Siedlecki)

Mimo nagłej epidemii chorób i kontuzji legioniści pewnie poradzili sobie z Pogonią Siedlce, która tylko sporadycznie niepokoiła obu naszych golkiperów. Choć tempo gry nie było tym razem najwyższe, wynik 4-0 jest raczej jednym z najniższych możliwych - choć trzeba przyznać, że siedlczanie postawili poprzeczkę wyraźnie wyżej niż np. Agrykola. Legioniści prowadzą w tabeli z kompletem punktów i bilansem bramkowym 21-1, a za tydzień zmierzą się z Deltą.

CWKS Legia 97 2-3 (0-2) Olimpia Warszawa
0-1 14 min. Dominik Kujan (rzut wolny)
0-2 28 min. Kacper Ziółkowski (rzut karny po faulu Mateusza Królaka na Grzegorzu Wąsiu)
1-2 40 min. Paweł Olek (rzut karny po faulu na Filipie Figielskim)
1-3 58 min. Kacper Ziółkowski (as. Bartek Brudzyński)
2-3 62 min. Filip Figielski (as. Tomasz Rzepliński)

CWKS Legia: Żukowski - Rzepliński, Królak, Lewiński, Kulczyński - Bratkowski (51' Dudek), Wójcik (36' Figielski), Olek, Pietrzak (36' Skałkowski) - Kupiec - Ampulski

Mimo braku kilku zawodników trampkarze CWKS Legii stoczyli zacięty bój z piłkarzami Olimpii. Po średnio udanej pierwszej połowie, w której nasi piłkarze "podarowali" gościom dwie bramki, w drugiej przystąpili do odrabiania strat. Niestety w międzyczasie "olimpijczycy " zdobyli kolejną bramkę, i tej straty nie udało się już odrobić. Obie drużyny miały jeszcze kilka okazji do zmiany wyniku, ale ostateczny rezultat to 2-3 dla Olimpii. W grze drużyny widać jeszcze pewne braki w zakresie zgrania, ale można dostrzec dużą wolę walki i powolny postęp w dziedzinie techniki użytkowej, co powinno dać pozytywne efekty na przyszłość.

Delta Warszawa 0-12 (0-4) Legia 97
0-1 7 min. Eryk Więdłocha (as. Kamil Wiśniewski)
0-2 27 min. Eryk Więdłocha (as. Marek Piątek)
0-3 30 min. Michał Podlecki (as. Kamil Wiśniewski)
0-4 32 min. Aleksy Kuncewicz (as. Michał Podlecki)
0-5 36 min. Kamil Wiśniewski (as. Eryk Więdłocha)
0-6 40 min. Eryk Więdłocha (as. Kamil Wiśniewski)
0-7 42 min. Maciej Wojczuk (as. Konrad Zaradny)
0-8 50 min. Krzysztof Mamla (as. Eryk Więdłocha)
0-9 52 min. Artur Zabłocki b.a.
0-10 60 min. Krzysztof Mamla
0-11 65 min. Krzysztof Mamla (as. Kacper Krasuski)
0-12 66 min. Eryk Więdłocha (as. Kamil Wiśniewski)

Legia: Wojcieszak - Zabłocki, Kostrzanowski, Piątek, Witkowski - Kuncewicz (36' Wojczuk), Wieteska (36' Maj), Podlecki (36' Krasuski), Zaradny (42' Mamla) - Wiśniewski, Więdłocha

Pojedynek z medalistami mistrzostw Warszawy z roku 2008 okazał się nadspodziewanie łatwy. Gospodarze przystąpili do spotkania ze sporą bojaźnią, a przewaga techniczna, taktyczna i motoryczna legionistów nie ulegała wątpliwości. Choć długo na koncie Młodych Wilków widniała tylko jedna bramka, okazji (m.in. 2 poprzeczki) do podwyższenia wyniku nie brakowało. Gdy w końcówce pierwszej połowy legioniści strzelili 3 gole, z "Czerwonych Diabłów" zupełnie uszło powietrze i wola walki. Legioniści kompletnie zdominowali grę, a w ciągu 15 minut hat-tricka skompletował Krzysztof Mamla. Najskuteczniejszym strzelcem Młodych Wilków był jednak w dniu dzisiejszym Eryk Wiedłocha - z 4 trafieniami na koncie. Warto również odnotować dobrą współpracę w linii ataku - gola i 4 asysty zaliczył również Kamil Wiśniewski. Bilans bramkowy 3 meczów Legii to - uwaga! - 27:0....

UKS Łady 98 2-8 (1-3) CWKS Legia 98
0-1 10 min. 1:0 Kacper Gąstał (as. Mateusz Bui)
1-1- 21 min.
1-2- 30 min. Maciej Pietrzykowski (as. Kacper Gąstał)
1-3 34 min. Kacper Gąstał (as. Andrzej Ameliańczyk)
1-4 40 min. Filip Marnik (as. Kacper Gąstał)
1-5 43 min. Kacper Gąstał (as. Filip Marnik)
1-6 46 min. Filip Marnik (as. Kacper Gąstał)
1-7 53 min. Michał Padzik (as. Kacper Gąstał)
2-7 60 min.
2-8 63 min. Maciej Pietrzykowski (as. Adrian Skowroński)

Relacja (za stroną cwkslegia98.pl):

Ten, kto kibicował mocno osłabionej jesiennymi infekcjami drużynie UKS Legia Bemowo 98 w dzisiejszym wyjazdowym meczu z UKS Łady, nie powinien narzekać na brak goli. Osiem z dziesięciu strzelonych bramek przypadło w udziale legionistom jako nagroda za dobrą zespołową grę. Już w pierwszej części spotkania piłka trzy razy przekraczała linię bramki przeciwnika po dwóch golach Kacpra Gąstała i jednym Maćka Pietrzykowskiego.
Druga odsłona dzisiejszej rywalizacji potwierdziła wysoką formę całego zespołu. Kolejne gole Kacpra Gąstała i Maćka Pietrzykowskiego oraz dodatkowe dwa zdobyte przez Filipa Marnika, stały się owocem doskonałej współpracy legijnego trio Gąstał-Marnik-Pietrzykowski. Ósmego gola zamykającego dzisiejszy dorobek dwunastolatków grających w strojach z elką na piersi zdobył Michał Padzik, który jeszcze kilkakrotnie soczystymi strzałami poważnie zagroził bramce przeciwnika. Wysoką przewagę legionistów w wyniku gry nie zdołali już zniwelować rówieśnicy z Ład, pomimo osłabienia szeregów Legii przez 2-minutowe kary za dyskusję z sędzią meczu. Ostatecznie UKS Legia Bemowo wygrała z UKS Łady 8:2.

Legia 2000 14-0 (4-0) Delta Warszawa
gole: Piotr Goljasz x3, Michał Struzik x3, Mikołaj Zawistowski x3, Jan Różański x2, Mikołaj Neuman x1, Nikodem Zawistowski x1, Daniel Janaśkiewicz x1

Legia: Białoruski (Warszawski) - N. Zawistowski, Blok, Cichocki - Struzik - M. Zawistowski, Neuman oraz Janaśkiewicz, Różański, Zieliński, Kucharek, Goljasz

Młode Wilki 2000 zupełnie nie dały szans drużynie Delty. Póki goście mieli jeszcze siły, starali się zaciecie stawiać opór. W drugiej połowie na boisku istniała już tylko jednak drużyna.

Legia 2001 3-1 (2-1) Drukarz Warszawa 2001 - Zdjęcia z meczu
gole:
1-0 4 min. Thomas Goureau (as. Maciej Kraśniewski)
1-1 8 min. Arkadiusz Stępień
2-1 12 min. Maciej Kraśniewski (as. Thomas Goureau)
3-1 56 min. Maciej Anusik (rzut wolny)

Legia: Błażej Bartkiewicz - Mateusz Cichocki, Maciej Anusik, Kacper Ciesielski - Jakub Bartnicki - Maciej Kraśniewski, Thomas Goureau oraz Jan Goliński, Mikołaj Cichocki, Sebastian Szczepaniak, Piotr Falbiński, Olek Napiórkowski, Radek Graczyk, Szymon Sharma.

Kolejne zwycięstwo podopiecznych Adama Orlikowskiego, Także i tym razem najmłodsi legioniści rywalizowali ze swoimi rówieśnikami. Zespół Drukarza był całkiem nieźle zorganizowany w grze obronnej i poza początkowym szturmem legionistów nie dopuszczał ich w późniejszych minutach już tak często pod własną bramkę. Przewaga Legii, zarówno w polu, jak i w sytuacjach bramkowych - była mimo wszystko wyraźnie zauważalna i przełożyła się na dwubramkowe zwycięstwo.

Turniej Top-D, Venlo:

Drużyna Młodych Wilków 1998 od soboty rywalizuje w doborowo obsadzonym turnieju Top-D w Venlo. Czołowe drużyny z Niemiec, Holandii i innych krajów w swoich najsilniejszych składach - to idealna okazja na zmierzenie się i zdobycie nowych doświadczeń. Także po raz pierwszy zespół Legii miał okazję rywalizować w 11-osobowych składach, na pełnowymiarowym boisku z bużymi bramkami (podczas gdy w lidze dopiero od tej jesieni grają w składach 9-osobowych). Mecze rozgrywane są w systemie 2x20 minut.

Legioniści doskonale zaczęli pierwszy dzień zmagań. W meczu z dobrze zgraną drużyną Schalke 04 Gelsenkirchen wykazali swoją wyższość, jeżeli chodzi o umiejętności techniczne i mimo początkowego prowadzenia przeciwników, ostatecznie wygrali 2-1.

W meczu z PSV było już dużo trudniej - bardzo dobrze grającym przeciwnikom wychodziło dosłownie wszystko, legioniści (m.in. Steve Humphrys, Mateusz Leleno i Olek Waniek) mieli problemy z wykorzystaniem stworzonych sytuacji i po zaciętym meczu ostatecznie 2-0 wygrali, w sumie zasłużenie, Holendrzy.

Spotkanie z prowadzonym przez Roya Makaaya Feyenoordem miało wyrównany przebieg, ale od momentu strzelenia przez Steve'a Humphrysa gola na 1-0 (po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego z odległości blisko 25 metrów) inicjatywę przejęli legioniści, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, nie dając Holendrom rozwinąć skrzydeł. Gdy sędzia patrzył już na zegarek, akcję ofensywna przeprowadził Feyenoord - napastnik stojący w polu karnym otrzymał piłkę i nieatakowany skierował ją do siatki. Jak po meczu przyznali sami gospodarze, gracz ten znajdował się na blisko 5-metrowym spalonym, niestety arbiter nie dopatrzył się nieprawidłowości. Holendrzy rzucili się do ataku i ostatecznie w szóstej (!) minucie doliczonego czasu dopięli swojego, zdobywając gola na 2-1. Szkoda porażki po meczu, w którym legioniści na nią nie zasłużyli. Można jednak pochwalić podopiecznych Ernesta Wasia za składną i miłą dla oka grę - w porównaniu do turniejów z ubiegłych lat zauważalny jest progres, a nasi piłkarze nie są już dostarczycielami punktów dla zagranicznych przeciwników, jak jeszcze 2-3 lata temu.

W niedzielę Młode Wilki 98 zagrają w pojedynkach grupowych z Borussią Dortmund i Herthą Berlin, a następnie w meczu o miejsce.

Legia 2-1 (0-1) Schalke 04 (Olek Waniek as. Leleno, Steve Humphrys as. Waniek)
Legia 0-2 (0-1) PSV Eindhoven
Legia 1-2 (1-0) Feyenoord (Steve Humphrys - rzut wolny)

Skład Legii: Kamil Ceran, Jan Balawejder, Patryk Gregorczuk, Kacper Orłowski, Kacper Smoleń, Mateusz Żyro, Stanisław Ławcewicz, Mateusz Leleno, Steve Humphrys, Patryk Kaniecki, Szymon Świerszcz, Kamil Wojtkowski, Igor Korczakowski, Miłosz Szczepański, Cezary Sauczek, Alekander Waniek, Wiktor Wiszorowski

Allianz-Meiß & Classen-VR-Bank-Cup 2010, Eschweiler

Dzień przed rozpoczęciem turnieju Młode Wilki 2002 rozegrały sparing z gospodarzami turnieju, Sportfreunde 1919 Hehlrath (drużyna ta była złożona głównie z graczy 9 i 10-letnich), wygrywając 8:7 (gole: Kowalski, Peda i Wysokiński po 2, Rybka, Godłoza).
Udział w turnieju kwalifikacyjnym miał charakter wybitnie treningowy, jako że legioniści mieli już zapewniony uudział w turnieju głownym, ale trener Sebastian Knap wykorzystał te pojedynki jako szasnę gry dla wszystkich zawodników oraz przećwiczenie różnych wariantów gry i ustawień. Mimo to Legia zajęła miejsce w pierwszej dwójce i walczyłaby dalej, jednak odstąpiła miejsce w ostatniej fazie kwalifikacji drużynie z niższego miejsca. Jutro mecze turnieju finałowego, m.in. z Borussią Mönchengladbach, MSV Duisburg, Bayerem Leverkusem i Fortuną Köln. Legioniści na tle rówiesników z Niemiec prezentują się korzystnie i są optymistami przed spotkaniami z rywalami o dużej renomie.

Turniej kwalifikacyjny:

FC Düren-Niederau 0-0 Legia 2002
1. Fussballschule Köln 2-1 Legia 2002 (gol: Jacek Kowalski)
SCB Laurenzberg 0-6 Legia 2002 (gole: Patryk Peda x2, Bartek Małczak, Jacek Kowalski, Maciej Kruszewski, Kacper Steć)
Alemania Mariadorf 0-2 Legia 2002 (gole: Jacek Kowalski, Daniel Godłoza)

Skład Legii: Skład Legii: Gabriel Skiba, Bartek Śledziak - Maciej Kruszewski, Czarek Mitas, Bartek Małczak, Kacper Steć, Kornel Toczyski, Mateusz Wysokiński, Daniel Godłoza, Adam Rybka, Patryk Peda, Jacek Kowalski