Grali przyjaciele

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Juventus zremisował w środę 1-1 (1-0) z Lechem Poznań i zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy A w rozgrywkach Ligi Europy. Gola dla Lecha w 12. minucie strzelił Artjoms Rudnevs, a w końcówce meczu wyrównującą bramkę zdobył Vincenzo Iaquinta. Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych - przy bardzo niskiej temperaturze i intensywnych opadach śniegu.

Delegaci UEFA długo naradzali się przed rozpoczęciem drugiej połowy meczu. Ostatecznie jednak spotkanie dokończono.

W 84. minucie piłkarze "Starej Damy" zdołali strzelić wyrównującego gola. Krasić zagrał prostopadle do Vincenzo Iaquinty, a ten pewnym strzałem pokonał Kotorowskiego. W 90. minucie o krok od wygrania tego meczu byli piłkarze z Włoch, ale uderzenie Libertazziego obronił bramkarz Lecha. Lechici zapewnili sobie awans do dalszych rozgrywek.

Lech Poznań 1-1 Juventus Turyn
12' Artjoms Rudnevs - 84' Vincenzo Iaquinta

Skład Lecha: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Sławomir Peszko, Dimitrije Injac, Ivan Djurdjević, Semir Stilić (83' Marcin Kamiński), Siergiej Kriwiec (54' Marcin Kikut) - Artjoms Rudnevs (61' Mateusz Możdżeń).

Skład Juventusu: Alexander Manninger - Vincenzo Camilleri, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Armand Traore (80' Alberto Libertazzi) - Milos Krasić, Claudio Marchisio, Mohamed Sissoko (75' Felipe Melo), Alessandro Del Piero, Simone Pepe (67' Davide Lanzafame) - Vincenzo Iaquinta.

widzów: 39 500